• Wyświetleń: 1514
    • Dodano: 2017-01-04 / 06:42

Słaby start Orlika w 2017 roku

W 30 kolejce Polskiej Hokej Ligi PGE Orlik Opole podejmował u siebie Comarch Cracovię Kraków. Opolanie wysoko przegrali z aktualnym mistrzem Polski 2:7.

Pomimo dobrego początku Opolanie nie zachwycili kibiców w dzisiejszym spotkaniu.
    W 5 minucie wynik meczu otworzył Guzik, pokonując silnym strzałem bramkarza rywali – Radziszewskiego. Do wyrównania doszło zaledwie 2 minuty później, gdzie dopiero po wideo-weryfikacji sędzia uznał trafienie Cracovii – zdobywcą bramki Kalus. Słabo grający Opolanie w końcowej fazie tercji stracili jeszcze 2 bramki: najpierw w 17 Orlika pokonał Damian Kapica, a minutę później na 1:3 podwyższył Peter Kalus.

Druga tercja to wyrównane starcie obu ekip: w 22 minucie Šinágl pokonał Murray'a po rozklepaniu opolskiej obrony, a 9 minut później Kacper Guzik dołożył 2 trafienie dla drużyny gospodarzy i po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W ostatniej odsłonie meczu, fani Orlika byli świadkami bezradności swoich graczy wobec dobrze dysponowanych rywali z Krakowa. W 49 i 53 minucie dwukrotnie trafił Dziubiński, dając wysokie prowadzenie 2:6 Cracovii. W 55 minucie ostateczny wynik spotkania na 2:7 ustalił Wróbel.

PGE Orlik Opole zajmuje 5 miejsce w tabeli z dorobkiem 39 punktów.

Kolejny mecz Orlika przed własną publicznością już w niedzielę 8 stycznia z TatrySki Podhale Nowy Targ.