• Dodano: 2024-03-31 / 14:00

Corotop Gwardia Opole poza play-offami...

(Fot.Corotop Gwardia Opole )

W decydującym meczu opolanie przegrali z Wybrzeżem Gdańsk.

Miała być radość, zakończyło się głębokim smutkiem. Corotop Gwardia Opole, przegrywając z Wybrzeżem Gdańsk 29:33-ech, spadła na dziewiątą lokatę i nie powalczy o medal.

Opolanie, by pozostać na ósmej lokacie, musieli wygrać gdańszczanami i liczyć na potknięcie MMTS-u Kwidzyn lub że kwidzynianie nie wygrają większą różnicą z Chrobrym Głogów, niż Gwardia z Wybrzeżem. Niestety, w opolskiej Stegu Arenie, gospodarze ani razu nie wyszli na prowadzenie. Przyjezdni systematycznie budowali swoją przewagę - w 27 minucie prowadzili siedmioma oczkami (10:17), a do przerwy wygrywali 20:14-stu. Gwardziści bardzo dobrze rozpoczęli po zmianie stron - od czterech trafień z rzędu. Niestety, nie zdołali pójść za ciosem i chociaż doprowadzić do remisu - i ostatecznie przegrali czteroma golami. Na domiar złego, MMTS Kwidzyn wygrał z Chrobrym Głogów 30:25 i to on zagra w ćwierćfinale z Industrią Kielce - a opolanie rozpoczną rundę pocieszenia, od meczu z Legionovią Legionowo.

Corotop Gwardia Opole - Wybrzeże Gdańsk 29:33 (14:20)