• Wyświetleń: 1262
    • Dodano: 2016-10-23 / 11:32

Pewna wygrana ZAKSY z lubinianami

(Fot. Archiwum)

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn – Koźle zgodnie z oczekiwaniami pokonali Cuprum Lubin w trzech setach. Zespół Ferdinando de Giorgi  był w spotkaniu stroną wyraźnie lepszą i po czterech kolejkach zajmuje 3. lokatę w tabeli PlusLigi.

Początek meczu był wyrównany, drużyny walczyły punkt za punkt, ale ZAKSA przejęła inicjatywę i od stanu 13:11 do końca seta utrzymywała rywali na dystans, zwiększając swoją przewagę do czterech punktów i wygrywając pierwszą partię do 21.  Drugiego seta od prowadzenia 3:1 zaczęli lubinianie, jednak mistrz Polski szybko doprowadził do remisu i znów odskoczył Cuprum na cztery punkty. Przyjezdni gonili wynik, udało im się zbliżyć na 18:19, ale ponownie musieli uznać wyższość trójkolorowych, którzy triumfowali tym razem 25:19.

W trzecim secie kędzierzynianie od pierwszych minut narzucili swoje tempo, raz za razem dopisując do swojego konta kolejne punkty i zwiększając przewagę z trzech do siedmiu „oczek”. Starania ekipy z Lubina na niewiele się zdały, bo ZAKSA była nie do zatrzymania i zwyciężyła do 16.

Kolejny mecz opolski plus ligowiec rozegra na wyjeździe z Czarnymi Radom.