• Komentarzy: 4

ZAKSA wygrywa siatkarską Ligę Mistrzów!

(Fot. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn Koźle)

W pięciu setach pokonała Jastrzębski Węgiel

Wspaniałe widowisko w Turynie! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała 3:2 Jastrzębski Węgiel i sięgnęła po historyczne, trzecie z rzędu, trofeum Ligi Mistrzów.

Faworyta w tym spotkaniu nie było. Choć z większym komfortem psychicznym do meczu podchodził Jastrzębski, który bez problemu ograł kędzierzynian w walce o Mistrzostwo Polski. Jednak już pierwszy set pokazał, że tym razem nie będzie to taki spacerek, jak wtedy.

Choć w pierwszym secie prowadzili przez większość czasu. Mieli w górze piłkę setową przy 24:21, lecz mimo to ZAKSA doprowadziła do gry na przewagi. Niestety, w kluczowym momencie Bednorz wyrzucił atak w aut i pierwszy set należał do Jastrzębskiego. W kolejnym zaczęło się bardzo podobnie - zespół ze Śląska zbudował się kilku punktową przewagę. Jednak kluczowe dla losów tej partii okazały się wydarzenia od stanu 12:14. Od tego momentu ZAKSA zdobyła sześć punktów z rzędu i zbudowała przewagę, którą już rywale nie byli w stanie nadrobić.

Trzeci set to już prawdziwy popis umiejętności obrońców tytułu. Rozbili całkowicie Jastrzębski dobrą grą na zagrywce i w obronie i wygrali do czternastu. Gdy wydawało się, że rywale się już nie podniosą, to Ci znów zagrali swoje, jak w spotkaniach o krajowe mistrzostwo. Spotkanie w tej partii trzymało do samego końca i gdy już ZAKSA "witała się z gąską", gdyż w górze mieli piłkę meczową, tak Bednorz zagrał tylko w siatkę. Role się odwróciły i okazje na wyrównanie stanu meczu miał dwukrotnie Jastrzębski, lecz także tego nie wykorzystał. Kędzierzynianie ponownie mieli matchballa, lecz ponownie go nie wykorzystali i ostatecznie zawodnicy ze Śląska doprowadzili do tie-breaka.

Tam lepiej zaczęła ZAKSA, która zbudowała sobie nawet trzy punktową przewagę (7:4). Niestety szybko ją straciła i było po dziewięć. Kędzierzynianie próbowali uciec po raz kolejny i to im się udało - wygrali tę partię do dwunastu, a cały mecz 3:2 i po raz trzeci z rzędu wygrali siatkarską Ligę Mistrzów, zapisując się na kartach historii.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Jastrzębski Węgiel 3:2 (26:28, 25:22, 25:14, 28:30, 15:12)

2023-05-21 12:31:28 [83.26.41.*] id:1660193
    Krzycho: Napisał postów [4875], status [VIP] Reputacja
    Gratulacje :)) że się odbudowali po tym 3:0 w play-offach w lidze. A Jastrzębie chyba za bardzo uwierzyło, że już wygrało finał Ligi Mistrzów.

2023-05-21 11:00:47 [188.123.205.*] id:1660187
    ombre: Napisał postów [19828], status [VIP] Reputacja
    Rozśmiesza mnie wysyp kibiców sukcesu na facebook.

2023-05-21 12:24:16 [83.26.41.*] id:1660191
    Co w tym dziwnego, cieszą się. Niewiele zespołów może się pochwalić zdobyciem pucharu Europy trzy razy pod rząd.
    2023-05-21 10:50:40 [46.205.212.*] id:1660185
    neon: Napisał postów [2694], status [Szycha] Reputacja