• Dodano: 2016-05-07 / 22:36
    • Komentarzy: 1

AZS Opole zagra w I lidze!

(Fot. Archiwum)

Siatkarki AZSu Opole pokonały PWSZ Tarnów w drugim meczu turnieju finałowego w Krakowie. Druga wygrana w zmaganiach daje opolankom awans na zaplecze ekstraklasy.

Wczoraj nasze siatkarki wygrały z NOSiR-em Nowy Dwór Mazowiecki 3:2, w setach 25:17, 25:15, 18:25, 24:26, 15:10. Mecz ten mógł zakończyć się po czwartym secie, jednak chwilowa dekoncentracja opolanek sprawiła, że straciły wysoką przewagę i swoją dominację musiały potwierdzić pewną wygraną w tie breaku.

Dziś kwestię awansu podopieczne trenera Grzegorza Silczuka rozstrzygnęły w trzech setach. W pierwszym obie ekipy zaprezentowały ambitną grę, zakończoną wynikiem 27:25 dla opolanek. W drugiej partii AZS nie pozwolił rywalkom dojść do głosu i wygrał pewnie do 11. W trzecim secie tarnowiankom udało się narzucić swoje tempo gry, jednak w końcówce opolska ekipa zachowała zimną krew i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Jutro akademiczki czeka pojedynek z faworytem turnieju WTSem Solna Wieliczka, jednak ewentualna przegrana nie odbierze opolankom awansu.

2016-05-08 12:52:57 [89.74.180.*] id:1448959
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja