• Wyświetleń: 1291
    • Dodano: 2015-04-12 / 08:54
    • Komentarzy: 3

ZAKSA przybliżyła się do 5 miejsca PlusLigi. Zwycięstwo 3:1 z Transferem.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Transferem Bydgoszcz 3:1 (25:22, 25:22, 32:34, 25:22) w pierwszym meczu w walce o 5 miejsce w PlusLidze. Aby osiągnąć ten cel, Kędzierzynianie będą musieli wygrać co najmniej dwa sety w rewanżu, który odbędzie się w najbliższy piątek na wyjeździe.

ZAKSA wygrała ten mecz 3:1, ale nie było to jednostronne spotkanie. Rywal z Bydgoszczy stawiał swoje warunki niemal w każdym secie, ale końcówki należały do naszych siatkarzy. Pierwszą partię Kędzierzynianie wygrali 25:22. Podobnie było w drugim secie, również wygranym do 22. Trzecie partia była zdecydowanie najdłuższa i najbardziej wyrównana. Mimo kilku piłek meczowych, ZAKSA nie była w stanie zakończyć rywalizacji w trzeciej partii, którą ostatecznie przegrała 32:34. Czwarty set okazał się ostatnim w tym meczu, bo ZAKSA wygrała go do 22, a całe spotkanie 3:1.

Jeżeli w rewanżu - który odbędzie się w najbliższy piątek w Bydgoszczy – ZAKSA Kędzierzyn Koźle wygra co najmniej dwa sety, to wywalczy 5 miejsce w PlusLidze.

2015-04-12 21:35:04 [83.4.247.*] id:1333007
    MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja