• Dodano: 2015-04-11 / 16:06
    • Komentarzy: 8

Politechnika Opolska zwyciężyła biegowe Akademickie Mistrzostwa Polski

(Fot. Arch. Prywatne)

Wielki sukces studentów Politechniki Opolskiej - dziś wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych Łódź 2015 i wracają do Opola ze złotem.

Drużyna w składzie: Szymon Dorożyński, Bartek Stajniak, Szymon Halczak, Przemek Chatys i Piotr Drobnik przywozi 3 medale. Drużynowo zdobyła złoto, zdobywając w ogólnej klasyfikacji 826 punkty.

- To wielki sukces chłopaków, który zawdzięczamy temu, że drużyna jest bardzo równa - ocenia trener Ryszard Marcinów. - Drugie miejsce zajął ubiegłoroczny zwycięzca AGH Kraków, trzecie Politechnika Lubelska. W ubiegłym roku byliśmy na 6 miejscu, więc widać, jak ciężko pracowaliśmy na ten wynik.

W biegu na 9 kilometrów Szymon Dorożyński zajął 3. miejsce z czasem 29:44. W biegu na 4,5 kilometra Piotr Drobnik zajął 7 miejsce. Bartłomiej Staniak został indywidualnym brązowym medalistą akademickich mistrzostw polski w typach uczelni technicznych.

W mistrzostwach wzięły udział reprezentacje 47 szkół wyższych z całej Polski.

2015-04-12 14:12:59 [83.30.52.*] id:1332895
    szymirunner: Napisał postów [1], status [żółtodziób] Reputacja
    Drużyna w składzie: Szymon Dorożyński, Bartek Stajniak, Szymon Halczak, Przemek Chatys, Piotr Drobnik, Piotr Piotrowski i Igor Tomiczek. Z czego punktowało 5 najlepszych czyli Dorożyński Stajniak Drobnik Piotrowski i Halczak. Na długim dystansie 9 km Dorożyński 3 miejsce ogólnie a w typach uczelni technicznych 1, stajniak 3 w typach uczelni technicznych. Na krótkim dystansie Drobnik 7 ogólnie 3 w typach uczelni natomiast Piotrowskim 8 ogólnie i 4 w typach uczelni technicznych. POZDRAWIAM

2015-04-11 19:59:25 [77.254.98.*] id:1332634
    swinia: Napisał postów [331], status [pismak] Reputacja
    'Politechnika Opolska zwyciężyła biegowe Akademickie Mistrzostwa Polski' - niech mi to ktoś przetłumaczy na polski

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2015-04-11 20:22:49 [31.175.179.*] id:1332651
    avacanda: Napisała postów [1976], status [Szycha] Reputacja
    Politechnika Opolska - taka uczelnia wyższa w opolu, zwyciężyła zawody w bieganiu zwane "biegowymi Akademickimi Mistrzostwami Polski" - w skrócie reprezentanci Opola byli najszybsi - dlatego wygrali ;)
    2015-04-11 20:25:35 [83.26.201.*] id:1332653
    tiku: Napisała postów [37315], status [VIP] Reputacja