• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2133
  • Dodano: 2023-06-04 / 14:05
  • Komentarzy: 0

  Bieg z Żonkilem - w geście solidarności z potrzebującymi

  (Fot. Dżacheć)

  Całkowity dochód ze sprzedaży pakietów na Bieg z Żonkilem zostanie przekazany na rzecz Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.


  Blisko 200 biegaczy stanęło na starcie charytatywnego biegu na Wyspie Bolko. Wszystko po to, aby połączyć aktywność fizyczną z pomocą podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Wydarzenie jest częścią akcji "Pola Nadziei", która ma na celu zbiórkę funduszy na rzecz opieki paliatywnej.

  "Pola Nadziei" to charytatywne przedsięwzięcie, w ramach którego młodzież wspomaga Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Od 2009 roku "Ekonomik", wraz z uczniami z innych szkół, wspiera Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Łącznie młodzież pozyskała 498 631,53 zł i rozdała ponad 90 000 własnoręcznie wykonanych kwiatów.

  Fundację Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu utworzyła ś.p. Ewa Borcz-Tutka - specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. W dalszym działaniu powołała NZOZ pod tą samą nazwą: Domowe Hospicjum dla Dzieci w Opolu. Na Opolszczyźnie nikt długo nie zauważał problemu. Dotknięte chorobami dzieci były prowadzone przez hospicja w innych województwach albo umierały w ośrodkach dla przewlekle chorych, z dala od bliskich i domu. Statystycznie rzecz biorąc, na województwo opolskie przypada 13 - 20 dzieci kwalifikujących się do stałej opieki hospicyjnej, wymagających ciągłego dostępu do lekarza i pielęgniarki, poczucia bezpieczeństwa, korzystania ze sprzętu medycznego. Zapewnienie im tego wszystkiego okazuje się najlepszym rozwiązaniem.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".