• Wyświetleń: 4218
    • Dodano: 2012-04-25 / 22:06
    • Komentarzy: 41

Puchar OZPN nie dla Odry. OKS ograny przez drużynę z okręgówki

Miny piłkarzy z Opola mówią wszystko. Przegrana z drużyną z okręgówki to dla OKS kompromitujący wynik.(Fot: Mat)

Fatalny wynik i jeszcze gorsza postawa w meczu. Piłkarze Odry Opole musieli tłumaczyć się swoim kibicom po środowym spotkaniu z rezerwami MKS – u Kluczbork, zespołem który występuje na co dzień w lidze okręgowej. A trzeba przyznać, że porażka 0:2 to i tak łagodny wymiar kary ze strony piłkarzy z Kluczborka.

Goście z Opola środowe spotkanie zaczęli od bardzo niecelnego uderzenia Tadeusza Tyca w 6. minucie, ale już chwilę później trybuny przy ul. Sportowej nieco się ożywiły. Krzysztof Meryk zszedł z piłką w pole karne i indywidualnie próbował minąć defensywę Kluczborka. Dwaj obrońcy powstrzymali „Maleństwo”, ale sędzia Mirosław Zapotoczny faulu się w tej sytuacji jednak nie dopatrzył i ukarał pomocnika OKS żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu wolnego. W odpowiedzi gospodarze w 10. minucie przeprowadzili składną akcję po której doskonałą okazję na otwarcie wyniku miał Miłosz Culic. Zbyt długo holował jednak futbolówkę w polu karnym i ta ostatecznie wylądowała w bocznej siatce bramki Igora Chodanowicza.

W 21. minucie Paweł Dachowski wypatrzył wchodzącego w pole karne OKS Szymona Skrzypczaka. Piłkarz MKS – u nie wiele myśląc przymierzył z woleja, strzał zdołał jeszcze sparować Chodanowicz, ale przy dobitce z najbliższej odległości Dawida Mehlicha bramkarz Odry był już bezradny. Na reprymendę w tej sytuacji zasługuje blok defensywny gości, który pozostawił Skrzypczakowi dużo czasu na precyzyjne uderzenie. Odra mogła wyrównać już chwilę po stracie gola, ale ponad bramką Grzegorza Wnuka z linii pola karnego strzelał Tyc. Na tym emocje w pierwszej części gry się skończyły.

Drugą połowę z wysokiego C rozpoczęli gospodarze. Denis Kumiec długim podaniem na skrzydło uruchomił Skrzypczaka a piłki nie zdołał przechwycić Michał Bednarski. Pomocnik miejscowych dośrodkował precyzyjnie w pole karne i akcję pewnych strzałem z najbliższej odległości wykończył Mehlich. Po kilku nieudanych próbach akcji ofensywnych OKS na 3:0 mogli podwyższyć gospodarze. Z autu piłkę w pole karne dorzucił Mehlich a Pascal Ekwueme wykańczał akcję głową – swój zespół kapitalną paradą wyratował jednak Chodanowicz. Mijały kolejne minuty a szarpane akcje Odry kończyły się na defensorach MKS – u II. W 80 minucie piłkę z lewej strony dośrodkował Bednarski, a wprowadzonego chwilę wcześniej na boisko Adama Setlę uprzedził Wnuk, wybijając futbolówkę na przedpole. Do pustej bramki strzelał jeszcze Dominik Franek, ale zamiast bramki kontaktowej skończyło się na jęku zawodu kibiców z Opola - „Franiu” przymierzył bowiem Panu Bogu w okno.

Po słabym meczu Odra przegrywa z rezerwami MKS Kluczbork 0:2 i żegna się z rozgrywkami Pucharu Polski już na szczeblu okręgowym. Rozczarowanie kibiców może być tym większe, że PP to okazja dla drużyn z niższych lig aby zmierzyć się z np. Wisłą Kraków czy Legią Warszawa. Jak bardzo emocjonujące mogą to być pojedynki pokazał w zakończonej niedawno rywalizacji drugoligowy Ruch Zdzieszowice, który dotarł do ćwierćfinału, pokonując po drodze Jagiellonię Białystok.

2012-04-26 16:53:16 [89.73.179.*] id:824756
    L.W.Opole89: Napisał postów [105], status [wyjadacz] Reputacja
    Śmiech na sali hehehe.....to było wiadomo że przegra Oderka......

2012-04-26 13:13:28 [188.146.227.*] id:824675
    tomuniu: Napisał postów [2885], status [Szycha] Reputacja
    Znowu dostali baty kompromitacja.

2012-04-26 09:45:17 [85.178.232.*] id:824549
    badamaku: Napisała postów [151], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    NIEZŁE CIASTECZKA NA ZDJECIU,AGGRRRR!!!!!!

czort: Napisał postów [8000], status [VIP] Reputacja
    nie wiem jak to sie stało,ale mam skarpetki na lewa strone ubrane...
    Polpha: Napisał postów [9455], status [VIP] Reputacja
    Ci to wiedza jak sie skompromitowac.....szkoda gadac..

2012-04-26 11:47:44 [83.30.29.*] id:824593
    dżony myśliciel: Napisał postów [4678], status [VIP] Reputacja
    piłkarzyny z oderczątka mają podobne koszulki do pajaców z fartelonki. poza koszulkami łączy ich jeszcze fantastyczna gra aktorska

2012-04-26 10:30:56 [83.5.120.*] id:824578
    Mort: Napisał postów [1158], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    A taką miałem nadzieję że w tym sezonie będą grać.Wstyd i hańba dla Opolszczyzny albo płacić tylko za wyniki albo zlikwidować to żenujące stadko. ;/

2012-04-26 10:32:41 [91.18.78.*] id:824579
    BLADE: Napisał postów [6868], status [VIP] Reputacja
    Duży jesteś to powinieneś wiedzieć czym jest nadzieja... ;P
    2012-04-26 09:52:33 [81.31.214.*] id:824555
    rafal8: Napisał postów [1721], status [Szycha] Reputacja
    oni w A klasie nie maja szans...i to jest sama prawda ...to juz lepiej gra Groszmal Opole...proponuje sparing!!!!!

2012-04-25 23:48:37 [91.18.78.*] id:824340
    Proponuję by portal przestał już pisać o dokonaniach tej cudownej Odereczki, zacznijcie pisać o Naszych drugoligowcach...

Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2012-04-26 00:21:10 [78.149.20.*] id:824402
    olenka4u: Napisała postów [43347], status [VIP] Reputacja
    zatopic ja i bedzie cool
    2012-04-26 00:32:57 [91.18.78.*] id:824419
    Bo z ta Odrą jest jak z Polską... wygrali wojnę i świętują do dziś... Odra swego czasu także wygrywała, odnosiła wielkie sukcesy, a teraz marni grajkowie sprowadzają na dno ten klub... z tradycjami zresztą
    2012-04-26 08:47:02 [77.223.234.*] id:824475
    Demotywator: Napisał postów [34384], status [VIP] Reputacja
    No może nie nadają się do grania...czas sobie dać spokój...jak coś nie daje rezultatów to trzeba sobie odpuścić a nie dokładać do interesu.
    2012-04-26 08:16:37 [83.30.174.*] id:824463
    Juljan: Napisał postów [15744], status [VIP] Reputacja
    Jak z karnego można spudłować, jak się pytam?? Myślałem wpierw czytając artykuł że mecz sprzedany i że z porażek czerpią korzyści, ale patrząc na minę kolegi Macieja M. zmieniłem myślenie. Ta mina mówi wszystko, a znam go od podstawówki.

2012-04-26 08:20:17 [178.37.29.*] id:824465
    hahahaha: Napisał postów [22273], status [VIP] Reputacja
    oglądałeś wczoraj Real-Bayern? Tam to dopiero karne strzelali.... i to same gwiazdy ;P
    2012-04-26 08:29:20 [83.30.174.*] id:824466
    hahahaha: nie nie oglądałem. Wolę pograć czasem niż oglądać:) Ale coś czuję że miałeś ubaw.
    2012-04-26 08:34:56 [178.37.29.*] id:824468
    od dogrywki oglądałem dopiero.... no karny Ronaldo obrobiony, Ramos wypieprzył w trybuny. Dzień wcześniej Messi z karnego w poprzeczkę....... pisze o karnych by pytasz jak można go nie strzelic ;P
    2012-04-26 08:37:24 [83.30.174.*] id:824469
    Rozumiem to dla czego piszesz, ale nadal nie rozumiem jak można spudłować? :))
    2012-04-26 08:39:07 [178.37.29.*] id:824470
    tak bardzo chcesz strzelić, że przekombinujesz i po ptoku ;)
    2012-04-26 08:18:33 [80.87.162.*] id:824464
    dontomasso: Napisał postów [4265], status [VIP] Reputacja
    plynie odra plynie po opolskiej krainie. to juz kazdy wiejski klub sportowy lepiej gra od tych pseudo profi-baranow

2012-04-26 07:03:57 [46.113.40.*] id:824458
    TUBYLEC: Napisał postów [3598], status [VIP] Reputacja
    Niedlugo to kibice Odry będą musieli chodzić i kibicowac na zuzlu bo wstyd jak cholera pokazywać się na boiskach okregowek

2012-04-25 23:46:08 [91.18.78.*] id:824338