Odcinek Alei Przyjaźni w rejonie firmy Remondis jest w opłakanym stanie, ale MZD remont tego odcinka planuje dopiero w przyszłym roku. Do tego czasu nie będzie też napraw cząstkowych.
Zobacz takze Pies pozostawiony na rozgrzanym balkonie. Policjanci ratowali jego życie
Stan Alei Przyjaźni na odcinku od filii Młodzieżowego Domu Kultury aż do przejazdu kolejowego naprzeciwko zakładu Nutricii woła o pomstę do nieba. - Jadąc tędy dziur nie da się ominąć, nawet 5 kilometrów na godzinę. Trzeba za to uważać, żeby nie wpaść w te najgłębsze bo kończy się to urwanym kołem albo problemami z przewożonym towarem – mówi Adam Kajzer, kierowca, który pokonuje wspomniany odcinek kilka razy w ciągu dnia.
Droga w fatalnym stanie była jeszcze zimą – po nadejściu wiosny nawierzchnia wykruszyła się jeszcze bardziej. Ale ekipy remontowej nikt w tym miejscu nie widział. - My nie wysyłaliśmy tam naszych służb, bo cząstkowa naprawa nie ma sensu. W grę wchodzi jedynie remont kapitalny i gruntowna wymiana nawierzchni – mówi Mirosław Pietrucha, wicedyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu. - Przygotowywana jest obecnie dokumentacja remontu tego odcinka Alei Przyjaźni. Nie jesteśmy w stanie przeprowadzić tej inwestycji ze środków na bieżące utrzymanie dróg bo szacunkowy koszt naprawy to około 3,5 miliona złotych – podkreśla Pietrucha.
Zobacz takze Rozpoznajesz tego mężczyznę? Policja prowadzi poszukiwania
Dokumentacja remontu, którą przygotowuje MZD, ma zostać uwzględniona w budżecie miasta, ale dopiero na 2013 rok. - Chcemy zająć się remontem drogi ale dopiero po tym jak swoje prace zakończy przy niej spółka Wodociągi i Kanalizacja. Kładzenie nowej nawierzchni przed pracami kanalizacji wodociągowej nie miałyby sensu. Projekt remontu trafi więc jesienią do ratusza, tak aby wraz z początkiem przyszłego roku rozpocząć prace – przekonuje wicedyrektor MZD.
Drogowcy rozważali też całkowite wyłączenie z ruchu odcinka Alei Przyjaźni, który znajduje się w fatalnym stanie. - Takie rozwiązanie przyniosło by jeszcze więcej utrudnień. W rejonie ulokowanych jest wiele firm, hurtowni a także firma Remondis, która świadczy usługi na rzecz miasta. Zamknięcie drogi było by dla wymienionych podmiotów ogromną uciążliwością, a niektórych pozbawiłoby połączenia z resztą Opola – podsumowuje Mirosław Pietrucha.











Nerka: Napisał postów [2509], status [Szycha]
Mam pytanie! Na jakiej stacji w Opolu najlepiej tankować samochód,nie chodzi mi o cenę paliwa,a o jakość. Tankuje na pewnej stacji na Malince koło mcdonadla i mam wrażenie,że oni to paliwo mieszają z wodą,bo samochód dusi się i jedzie jak by chciał,a nie mógł,wgl się ciężko rozpędza. Polećcie mi stacje gdzie zatankuje paliwo,a nie wodę zmieszaną z paliwem. Pozdrawiam:)