• Autor: Woytazz
  • Wyświetleń: 6326
  • Dodano: 2024-07-09 / 19:30
  • Komentarzy: 0

  Wspólnie wybrali najlepszego wąsacza

  Mieszkańcy Wąsic wspólnie wybrali Mistera Wąsa. To był istnie prawdziwy pokaz dorodnych, długich wąsów. Po wybraniu i uhonorowaniu Mistera przyszedł czas na wspólną zabawę przy dźwiękach zespołu Buraki, w którego skład wchodzą burmistrz i wicestarosta.

  Wąsice, bo tak nazywa się właśnie ta miejscowość już z nazwy kojarzy nam się z wąsami. Jednakże od długich lat miejscowość ta posiada swój unikalny, prestiżowy konkurs Mistera Wąsa.

  Co najciekawsze pomysłodawcą tego konkursu jest mieszkaniec Wąsic, który nazywa się... Radosław Sroka-Wąsicky. I to nie jest żaden żart.

  A pierwsza edycja konkursu odbyła się w 2003 roku i szybko przerodziła się w lokalną tradycję.

  - Wszyscy zaczęli mówić do mnie Wąsicki, więc w 2008 roku, na moje 40. urodziny, po konsultacji z rodziną przyjęliśmy przydomek Wąsicky i dopisaliśmy uroczyście w Urzędzie Stanu Cywilnego do nazwiska! - mówi Radosław Sroka-Wąsicky.

  Po dokonaniu wyboru najlepszego wąsacza w Wąsicach przyszła pora na zabawę przy rytmach muzyki. I tutaj pora na kolejne zaskoczenie dla naszych czytelników.
  Dla mieszkańców zagrał zespół Buraki, w którego skład wchodzą Burmistrz Janek Leszek Wiącek i Wicestarosta Krzysztof Tokarski.

  W tym roku tytuł Mistera Wąsa zgarnął Pan Ryszard Szczepański będący rodowitym Wąsiczaninem.
  Jego wąs ponad 20 lat temu mierzył 54 centymetry, a w tym roku długość mierzyła 83 cm.

  To spory kawał dorodnego, zadbanego, polskiego wąsa. Pan Ryszard z pewnością mógłby udzielać szkoleń z pielęgnacji męskiego wąsa.

  Pomysł na konkurs wywodzi się z legendy o sumiastych wąsach Jakuba Baltazara, syna dzierżawcy folwarku, który nadał nazwę miejscowości Wąsice.

  Zdjęcie (1/25)

  (Fot. UM w Wołczynie)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".