• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 9696
  • Dodano: 2024-02-05 / 10:55
  • Komentarzy: 1

  Brak mrozu i lodu im nie przeszkadza - Morsy Opole jak co niedziele w wodzie

  Jak co niedzielę grupa kilkudziesięciu morsów z Opola zameldowała się na Kąpielisku Bolko. Pomimo braku mrozu, śniegu czy lodu morsowanie sprawia im wiele radości i korzyści.

  Wczorajsza pogoda, mimo bardziej wiosennej temperatur - nie zniechęciła morsów do cotygodniowej aktywności.

  Morsy Opole przyznają, że regularne morsowanie ma tylko plusy. Większość za największą zaletę morsowania podaje brak chorób i przeziębień. Ten sposób hartowania organizmu jest nie tylko w modzie, ale jest zdecydowanie jedną z najtańszych form zapobiegania infekcjom.

  Określenie zimna woda jest kwestią umowną związaną z reakcją fizjologiczną organizmu na zimno. Za zimną uznaje się wodę o temperaturze niższej niż 15 °C. Dla potrzeb morsowania za zimną wodę uznaje się wodę o temp. w przedziale 8-12 °C, a za lodowatą o temp. ≤ 4 °C.

  Regularne kąpiele w wodzie wpływają korzystnie na ciało i ducha, jednak wyjątkowe właściwości hartujące, pomagające zaadaptować się do trudnych warunków zimy, mają kąpiele w zimnej lub lodowatej wodzie. W Polsce znane jest przysłowie "zimna woda zdrowia doda".

  Zdjęcie (1/38)

  (Fot. Darek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2024-02-05 20:14:02 [194.29.183.*] id:1669700  
  ombre: Napisał postów [19888], status [VIP] Reputacja
  Zasadniczo oprócz samych morsujących to nikogo to nie obchodzi.

  Nick:
  Treść: