• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 7267
  • Dodano: 2023-07-23 / 11:40
  • Komentarzy: 0

  W mieście nie brakuje cienia. W upalne dni warto odwiedzić te miejsca na spacer

  Kiedy w upalny dzień szukamy w Opolu cienia do spaceru można go znaleźć w kilku miejscach nie oddalając się z miasta.


  Odnowiony teren wokół Kamionki Piast jest bardzo atrakcyjny o każdej porze roku. W upalne dni można znaleźć tam przydatny cień, który może umilić nam spacer nawet w godzinach, kiedy słońce "pali" najmocniej. Na terenie kamionki Piast blisko dwa lata temu powstał nowy teren rekreacyjny dla mieszkańców. Usunięto zalegający tam przez lata gruz, chaszcze i śmieci, a w zamian wytyczono ciągi pieszo-rowerowe.

  Dość niebezpieczny i omijany przez opolan teren zyskał nowe życie i stał się miejscem rekreacji dla opolan. Dodatkowo powstały miejsca z punktami widokowymi. Początkowo projekt zakładał powstanie boiska do gry w siatkówkę i badmintona, zastąpiono je jednak nowym, zjawiskowo położonym orlikiem. Warto nadmienić, że kamionka pozostaje terenem objętym ochroną, niedostępnym do kąpieli.

  Na siedmiu hektarach w południowo-zachodniej części kamionki nasadzono drzewa, powstał też plac zabaw, dwa miejsca piknikowe, wybieg dla psów, siłownia "pod chmurką".

  Idealne orzeźwienie w upalny dzień da nam również przechadzka po Parku Nadodrzańskim i Wyspie Bolko. Zielone "płuca Opola" są obleganym miejscem z uwagi na znajdujące się na wyspie zoo, ale też miejsce przyjazne rowerzystom, rolkarzom i biegaczom. Od strony mostku "WOŚP" można wyjść do Parku 800-lecia, gdzie w okresie letnim rozstawiają się stanowiska z lodami czy szybkimi przekąskami. Z drugiej strony - przy moście im. Sendlerowej również możemy przysiąść, a tam znajdziemy już większy wybór. Dla osób ceniących sobie tradycję - niezmiennie poleca się kawiarnia w samym sercu zielonej wyspy.  Zdjęcie (1/65)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".