• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 4012
  • Dodano: 2024-07-07 / 12:00
  • Komentarzy: 0

  Biegacze zmierzyli się z upałem podczas sobotniego 22. Biegu Opolskiego

  Mimo wysokiej temperatury, która towarzyszyła uczestnikom, wczoraj na Wyspie Bolko odbył się 22. Bieg Opolski. Gorące słońce i upał nie przeszkodziły biegaczom i zawodnikom Nordic Walking w pokonaniu tras 10 km i 5 km.

  Bieg Opolski to coroczne wydarzenie, które od 2003 roku przyciąga entuzjastów biegania do malowniczej Wyspy Bolko - strefy ciszy i zieleni w samym centrum Opola. Pierwsze edycje biegu odbywały się na dystansie 10 km, jednak od 2014 roku organizatorzy dodali także trasę o długości 5 km, aby umożliwić udział większej liczbie uczestników. Od 2017 roku w ramach biegu rozgrywane są również zawody w Nordic Walking na trasie 5 km. Do biegu dołączyli także rolkarze.

  Pomimo upalnej pogody udział wzięło około 1200 osób. Biegacze zarówno na trasie 10 km, jak i 5 km oraz rolkarze, pokonywali swoje granice przy wsparciu kibiców zgromadzonych wzdłuż trasy. Nie zabrakło także rywalizacji wśród najmłodszych uczestników.

  Bieg Opolski to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także doskonała okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Z roku na rok Bieg Opolski przyciąga coraz większą liczbę uczestników, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości. Wydarzenie to stało się ważnym punktem w kalendarzu sportowym Opola.

  Zobacz :GALERIĘ ZDJĘĆ Z BIEGU

  Zdjęcie (1/14)

  (Fot. Daggy)

  reklama

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".