• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1380
  • Dodano: 2023-06-27 / 16:14
  • Komentarzy: 3

  Rowerzysto zadbaj o bezpieczeństwo swojego jednośladu

  (Fot. iStock)

  Decydując się na rower jako środek transportu do pracy czy spędzenia aktywnie czasu, dbamy o swoje zdrowie i nasze środowisko. Nie zapominajmy jednak, że o swój jednoślad musimy dbać tak, by ustrzec go przed kradzieżą. Warto pamiętać o dobrych zabezpieczeniach i nie pozostawianiu rowerów pod blokami i sklepami bez zapięcia. Zamykajmy piwnice solidnymi zamkami i nie pozostawiajmy otwartych na klatkę schodową drzwi. Każde dodatkowe zabezpieczenie jest przeszkodą dla złodzieja.

  Zatłoczonymi ulicami, zdecydowanie szybciej przejedziemy na rowerze. To aktywna i zdrowa forma wypoczynku, środek transportu do pracy, a także nasza troska o środowisko. Pamiętajmy jednak, że nasz rower może paść łupem złodziei.

  Aby ustrzec się przed takimi sytuacjami apelujemy o zachowanie kilku podstawowych reguł:

  Zainwestuj w dobrej jakości smycze i zamknięcia. Warto zapiąć rower w dwóch miejscach. Nigdy nie zapinaj za elementy, które można łatwo ściągnąć lub odkręcić np. koło.

  Wchodząc do sklepu na chwilę, nigdy nie zostawiaj roweru bez zabezpieczenia. Złodziejowi wystarczy chwila, aby odjechać twoim jednośladem. Nie zostawiaj również niezabezpieczonego roweru pod swoim blokiem.

  Pozostawiając rower na klatce schodowej, również warto go zapiąć. Pamiętaj, aby drzwi na klatkę schodową były zawsze zamknięte, a kod do domofonu posiadały tylko zaufane osoby.

  Nie pozostawiaj roweru na balkonie, na niskiej kondygnacji. Okazja czyni złodzieja, a on szybko wykorzysta, że twój rower jest na wyciągniecie ręki.

  Pomieszczenia gospodarcze, w których trzymasz rowery warto solidnie zamykać. Każda dodatkowa kłódka to przeszkoda dla złodzieja. Goni ich czas, a kiedy zauważą solidne zabezpieczenie dwa razy się zastanowią, czy im się to opłaca.

  Przechowuj dowód zakupu, zrób zdjęcie, to pomoże w identyfikacji utraconego roweru.

  Pamiętajmy o tym, że pozostawienie niezabezpieczonego roweru pod blokiem, sklepem czy przed dworcem kolejowym jest okazją dla złodzieja.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-06-28 16:04:24 [188.147.0.*] id:1661475  
  neon: Napisał postów [2724], status [Szycha] Reputacja
  Większe kradzieże mogą nastąpić po wyborach, gdy ich patroni dojdą do władzy.

  Nick:
  Treść:
  2023-06-28 07:00:27 [5.173.33.*] id:1661443  
  KK 35947: Napisał postów [3551], status [VIP] Reputacja
  Niech lepiej zaczną dbać o bezpieczeństwo własnych tyłków bo to co niektórzy odwalają to woła o pomstę do nieba...

  Nick:
  Treść:
  2023-06-27 17:35:37 [217.97.130.*] id:1661424  
  Samiec: Napisał postów [261], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  Lepiej byłoby karać złodziei tak żeby zgroza podnosiła im włosy na głowie na samą myśl o kradzieży.......

  Nick:
  Treść: