• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 1959
  • Dodano: 2022-11-30 / 18:34
  • Komentarzy: 0

  1-2 grudnia zmiana organizacji ruchu na Alei Witosa w związku z budową ronda

  (Fot. Dżacheć)

  Trwa budowa ronda na skrzyżowaniu Alei Witosa i Solidarności w Opolu. Ruch w tym miejscu jest utrudniony, a od grudnia wprowadzone zostaną kolejne zmiany.


  Budowa ronda na opolskiej Malince ma się zakończyć pod koniec 2022 roku. Kierowcy muszą przetrwać spore utrudnienia, ale ostateczny efekt zwiększy bezpieczeństwo na tej kolizyjnej drodze. Tymczasem trzeba patrzeć na informacje, ponieważ w miarę postępu prac, drogowcy zmieniają zasady ruchu w tej okolicy.

  W czwartek i piątek, 1-2 grudnia, dojazd dla pacjentów i pracowników do szpitalnego parkingu przy budynku Nefrologii będzie możliwy bezpośrednio z al. Witosa.

  To rozwiązanie tymczasowe, które było stosowane na początku prac związanych z budową ronda na skrzyżowaniu al. Witosa i al. Solidarności. W związku z wykonywaniem nawierzchni asfaltowej 1 i 2 grudnia wjazd od strony SOR na tę część parkingu przy USK będzie zamknięty.

  Prosimy w tych dniach o nieparkowanie samochodów na tymczasowym wjeździe na tę część parkingu, żeby umożliwić bezpośredni wjazd z al. Witosa.

  O pomyśle powstania ronda na tym skrzyżowaniu mówiono już w drugim kwartale 2020 roku, jednak z uwagi na pandemię, plany trzeba było odłożyć. Odłożono je również w ubiegłym roku.

  Prace przy budowie oznaczają zmiany w organizacji ruchu dla samochodów, pieszych oraz nowe lokalizacje przystanków MZK.

  Zadanie - zgodnie z informacją przekazaną przez wykonawcę - zostało podzielone na dwa etapy. W etapie I przewidziano budowę połowy ronda na jezdni zachodniej (od strony osiedla), dojazdów do ronda na al. Witosa oraz przebudowę wlotu z al. Solidarności.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".