• Dodano: 2022-10-22 / 09:11
    • Komentarzy: 4

Debiut nowego trenera na remis

Opolanie zremisowali z Ruchem Chorzów 1:1

Dobre wejście do zespołu ma nowy trener Odry Opole. Po zaledwie kilku dniach treningu z drużyną, Adam Nocoń i jego podopieczni zremisowali 1:1 z faworyzowanych Ruchem Chorzów.

Zdecydowanym faworytem tego spotkania byli goście, którzy byli vice-liderem całej ligi i bacznie walczyli o to, by bezpośrednio awansować do Ekstraklasy. Natomiast dla Opolan każdy punkt w tym momencie jest istotny, ponieważ są na lustrzanym odbiciu w tabeli - na przedostatnim miejscu.

W pierwszej połowie nie było absolutnie widać różnicy klas i to Opolanie już w siódmej minucie mogli prowadzić, lecz po dobitce strzału Rafała Niziołka skiksował Dawid Czapliński. Ruch miał jedną tylko jedną okazję, lecz świetnie spisał się między słupkami Artur Haluch i bezbramkowo zakończyło się pierwsze 45 minut.

W drugiej połowie to Ruch, niesiony falą licznie zgromadzonych swoich kibiców, cisną i trafili jako pierwsi. Patryk Sikora po drobnym rykoszecie skierował piłkę do bramki. Jednakże, Odra nie miała zamiaru składać broni i to się udało dzięki rezerwowemu. Michał Klec po kwadransie od wejścia na boisku i wpakował piłkę w samo okienko bramki, zapewniając punkt Opolanom.

Odra Opole - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)
    0:1 - Patryk Sikora 63'
    1:1 - Michal Klec 77'