• Wyświetleń: 3094
    • Dodano: 2022-10-09 / 09:39

Gwardia zwycięża z Chrobrym

Opolanie przerwali serię zwycięstw gości

Złe wrażenie po blamażu częściowo zmazane. Po wysokiej porażce z Łomżą Kielce, podopieczni Rafała Kuptela pokonali Chrobry Głogów 25:23.

Spotkania między tymi drużynami zawsze należały do wymagających dla Opolan, a trzy ostatnie z rzędu należały do Głogowian. Również goście tego spotkania lepiej wystartowali w tym sezonie, odnosząc o jedno zwycięstwo więcej.

I to Chrobry rzucił otwierającą wynik bramkę, na co sprawnie odpowiedzieli gospodarze. Gdy dwie bramki z rzędu rzucili goście - miejscowi potrafili na to odpowiedzieć, a nawet odwrócić wynik na swoją korzyść - z wyniku 3:5, Opolanie rzucając trzy bramki z rzędu na 6:5, ale do stanu 10:10 nie potrafili odskoczyć rywalom. Końcowe akordy pierwszej połowy jednak należały do gospodarzy, którzy ponowną serią 3 bramek z rzędu ustalili wynik pierwszej połowy.

Druga połowa zaczęła się nie gorzej - Gwardia powiększyła przewagę do pięciu punktów, a po niecałych 40 minutach było 20:13. Niestety, od zdobycia 25 bramki przy 17 Chrobrego, gra Opolan zaczęła się psuć, wkradło się rozluźnienie, lecz ostatecznie zdołali wygrać różnicą dwóch punktów, a MVP zdobył bramkarz miejscowych - Adam Malcher.

KPR Gwardia Opole - Chrobry Głogów 25:23 (13:10)

Zdjęcie (1/25)

2022-10-09 20:45:37 [89.67.15.*] id:1649573
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Końcówka nerwowa ale cały mecz w miarę pod kontrolą. Monczka jeszcze szuka formy, jak ją odnajdzie to będziemy groźni dla wszystkich. Oczywiście poza drużynami grającymi w Lidze mistrzów.