• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3685
  • Dodano: 2022-10-06 / 13:18
  • Komentarzy: 3

  Inauguracja roku akademickiego na Politechnice Opolskiej

  Studenci, którzy wybrali Politechnikę Opolską uczestniczyli w uroczystej inauguracji roku akademickiego.


  W czwartek 6 października uroczyście zainaugurowano nowy rok akademicki na Politechnice Opolskiej. To 57. inauguracja roku akademickiego na Politechnice, a po raz 4. rozpoczęcie nowego roku zainaugurował rektor dr hab. inż. Marcin Lorenc.

  W roku ubiegłym, mimo trwającej pandemii naukowcy Politechniki Opolskiej byli cytowani na całym świecie ponad 11 tysięcy razy. To niemal dwa razy więcej niż w roku 2020. W 2021 roku złożono ponad 50 projektów dotyczących powstania zespołów badawczych. Po raz pierwszy też pracą na Politechnice Opolskiej zainteresowali się zagraniczni naukowcy (profesorzy z Czech, Indii i Chin).

  - Rok akademicki zawsze niesie nowe wyzwania i ciekawe perspektywy. Przyszło nam żyć w trudnych czasach, nie dlatego, że brakuje węgla, ale dlatego, że nauka nie ma takiego miejsca, jakie powinno mieć w państwowej perspektywie. Nauka wyższa, nauczyciele wchodzący do zawodu z minimalną pensją. Fantastycznie, że mamy rok kopernikański, ale Kopernik był 5 wieków temu. Postawmy na nowe postacie polskiej nauki, pokażmy, że one są i dajmy im szansę się rozwijać. Nie bójmy się wiatraków, energii odnawialnej. Kryzys energetyczny ma swoje źródło, dlatego ja dziękuję, że Politechnika tak pięknie się rozwija i idzie do przodu - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  - Cieszę się, ze możemy się tu spotkać. Realnie, bo ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do innej rzeczywistości. Wy, studenci na pewno wolicie bezpośredni kontakt z wykładowcami. Dzięki wytężonej pracy naukowców udało się zdobyć wiedzę i możliwości do uporania się z wirusem. Możemy się dzięki temu spotykać dziś w sposób bezpośredni - mówi wicewojewoda Tomasz Witkowski. Wicewojewoda zaznaczył konkurencyjność uczelni na rynku europejskim.
  - Politechnika Opolska to gwarant znalezienia zatrudnienia. Prace naukowe i badania naukowe, dzięki takim uczelniom jak Politechnika Opolska są prowadzone w konkretnych tematach. Są wdrażane w konkretnych firmach, co udoskonala produkt i prowadzi do przewagi konkurencyjnej. Jestem przekonany, że uczelnia znajdzie rozwiązanie na kryzys energetyczny, który nas dotknął - mówi.

  Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego rozpoczęła od gratulacji. - Gratuluję historycznego wyniku ewaluacji, to naprawdę wyjątkowe osiągnięcie. To ważne, że jesteście uczelnią, która nie tylko rozwija umysły, ale też poszerza horyzonty. Uczelnia wykorzystuje w praktyce efekty swoich badań. Dziękuję za nauczanie na światowym poziomie - mówiła wicemarszałek.

  Zdjęcie (1/30)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-06 20:25:32 [89.64.47.*] id:1649217  
  Szubrawca: Napisał postów [347], status [starszy wyjadacz] Reputacja
  o i nawet areczek, fejskubokow-betonowy prezydnet się pojawił

  Nick:
  Treść:
  2022-10-06 17:32:56 [83.30.7.*] id:1649190  
  dzony: Napisał postów [6093], status [VIP] Reputacja
  tylko nie idzcie w taką strone jak jaki,kowalski, wisniewski, ociepa itp którzy potrafią po studiach tylko orać mentalnie siać potocznie i DOIĆ SKARB PANSTWA DLA WŁASNYCH KORZYŚCI!!!!!!!!!!!!!!

  Nick:
  Treść:
  2022-10-06 17:21:12 [83.30.7.*] id:1649189  
  dzony: Napisał postów [6093], status [VIP] Reputacja
  po uj się uczyć jak kaczor da tylko najniższą krajową na pierwsze 10 lat!!!!!!!!!!!!!!

  Nick:
  Treść: