• Autor: Woytazz
    • Wyświetleń: 560
    • Dodano: 2025-05-07 / 16:00
    • Komentarzy: 0

    Politechnika Opolska łączy siły z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości

    Politechnika Opolska podpisała umowę o współpracy z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). To partnerstwo otwiera nowe perspektywy dla studentów i pracowników uczelni oraz umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń w kluczowej dziś dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

    W ramach porozumienia planowane są wspólne działania edukacyjne i szkoleniowe. Funkcjonariusze CBZC będą prowadzić zajęcia na uczelni, organizować warsztaty i spotkania ze studentami, a także dzielić się swoją praktyką zawodową w zakresie informatyki śledczej, analizy cyfrowych dowodów czy metod ochrony przed cyberatakami.

    - Politechnika Opolska pozyskała bardzo ważnego partnera. Współpraca z CBZC wpisuje się w naszą strategię rozwoju, zwłaszcza w kontekście powołania nowego Wydziału Informatyki, gdzie cyberbezpieczeństwo będzie jednym z kluczowych kierunków kształcenia - podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor uczelni. - W dobie powszechnych zagrożeń cyfrowych taka inicjatywa ma wymiar nie tylko edukacyjny, ale również społeczny - dodaje.

    Współpraca ma także wymiar praktyczny - umożliwi studentom zdobywanie doświadczenia w pracy przy realnych sprawach, z jakimi mierzy się CBZC. To również szansa na budowanie kariery zawodowej w strukturach tej wyspecjalizowanej jednostki.

    - Chcemy, by nasi funkcjonariusze wspierali rozwój studentów i dzielili się wiedzą z zakresu informatyki śledczej i cyberbezpieczeństwa. Wierzymy, że absolwenci Politechniki Opolskiej będą zasilać nasze szeregi - mówi insp. Michał Pudło, zastępca komendanta CBZC. - To dla nas powód do dumy, że możemy współpracować z uczelnią, która kształci specjalistów na tak wysokim poziomie.

    Potwierdzeniem potencjału tej współpracy jest historia post. Patryka Kuczerka - studenta informatyki na Politechnice Opolskiej, który już dziś pracuje w opolskim oddziale CBZC.

    - Politechnika dała mi solidne podstawy. Dzięki przedmiotowi "wprowadzenie do informatyki śledczej" zainteresowałem się cyberbezpieczeństwem. Teraz zajmuję się zabezpieczaniem cyfrowych dowodów i czuję, że moja praca ma realny wpływ na bezpieczeństwo kraju - mówi.

    Zdjęcie (1/3)

    (Fot. Woytazz)

    reklama

    Wydarzenia pod patronatem portalu

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    ,
    reklama

    Najczęściej czytane

    Powiązane materiały

    Polub nas!

    Chmura tagów

    Ogłoszenia