- Autor: Woytazz
- Wyświetleń: 560
- Dodano: 2025-05-07 / 16:00
- Komentarzy: 0
Politechnika Opolska łączy siły z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości
Politechnika Opolska podpisała umowę o współpracy z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości (CBZC). To partnerstwo otwiera nowe perspektywy dla studentów i pracowników uczelni oraz umożliwia wymianę wiedzy i doświadczeń w kluczowej dziś dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
W ramach porozumienia planowane są wspólne działania edukacyjne i szkoleniowe. Funkcjonariusze CBZC będą prowadzić zajęcia na uczelni, organizować warsztaty i spotkania ze studentami, a także dzielić się swoją praktyką zawodową w zakresie informatyki śledczej, analizy cyfrowych dowodów czy metod ochrony przed cyberatakami.
- Politechnika Opolska pozyskała bardzo ważnego partnera. Współpraca z CBZC wpisuje się w naszą strategię rozwoju, zwłaszcza w kontekście powołania nowego Wydziału Informatyki, gdzie cyberbezpieczeństwo będzie jednym z kluczowych kierunków kształcenia - podkreśla prof. Marcin Lorenc, rektor uczelni. - W dobie powszechnych zagrożeń cyfrowych taka inicjatywa ma wymiar nie tylko edukacyjny, ale również społeczny - dodaje.
Współpraca ma także wymiar praktyczny - umożliwi studentom zdobywanie doświadczenia w pracy przy realnych sprawach, z jakimi mierzy się CBZC. To również szansa na budowanie kariery zawodowej w strukturach tej wyspecjalizowanej jednostki.
- Chcemy, by nasi funkcjonariusze wspierali rozwój studentów i dzielili się wiedzą z zakresu informatyki śledczej i cyberbezpieczeństwa. Wierzymy, że absolwenci Politechniki Opolskiej będą zasilać nasze szeregi - mówi insp. Michał Pudło, zastępca komendanta CBZC. - To dla nas powód do dumy, że możemy współpracować z uczelnią, która kształci specjalistów na tak wysokim poziomie.
Potwierdzeniem potencjału tej współpracy jest historia post. Patryka Kuczerka - studenta informatyki na Politechnice Opolskiej, który już dziś pracuje w opolskim oddziale CBZC.
- Politechnika dała mi solidne podstawy. Dzięki przedmiotowi "wprowadzenie do informatyki śledczej" zainteresowałem się cyberbezpieczeństwem. Teraz zajmuję się zabezpieczaniem cyfrowych dowodów i czuję, że moja praca ma realny wpływ na bezpieczeństwo kraju - mówi.
Zdjęcie (1/3)
(Fot. Woytazz)
Następne
Wydarzenia pod patronatem portalu
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.