• Autor: kam_ila
    • Wyświetleń: 3384
    • Dodano: 2022-10-05 / 10:22

Sukcesy motocyklistów opolskiego HAWI Racing Team w Pucharze Śląska i Opolszczyzny

Finałowa runda popularnego cyklu została rozegrana na zboczach najwyższego wzniesienia grzbietu Chełma w zachodniej części Wyżyny Śląskiej, nieopodal Góry Św. Anny na Opolszczyźnie. W imprezie udział wzięło 119 miłośników jazdy po bezdrożach. Rywalizacja przebiegała w korzystnych warunkach pogodowych, a zawodnicy podróżowali po 15-kilometrowej trasie w czasie 120 minut.

Wcześniej w oddzielnym 40-minutowym wyścigu Kids Race na nieco krótszą trasę wyruszyli najmłodsi. W klasie Junior 85 z wyraźną przewagą zwyciężył Igor Gromek przed Michałem Valiavskim (ZKS Orion Zębice) i Marcelem Kranciochem (SM Panda Racing). Natomiast Bartosz Kownacki w klasie Junior 65 wywalczył trzecią lokatę za Frankiem Harazinem i Tymoteuszem Dąbrowskim (KM Stryków).

W wyścigu głównym brylował od samego startu Grzegorz Bogulak, który w klasie S1 zajął miejsce na najwyższym stopniu podium. Drugi był Damian Konon, a trzeci Kamil Woźniak. Z kolei Marta Wieczorek w klasie Kobiet uplasowała się na drugim miejscu, za Julią Gacek (Ostra Góra Opole) a przed Sandrą Piszczek (SM Panda Racing). W klasie Junior dobrym tempem przemieszczał się Olivier Michalski zajmując drugą lokatę za Jakubem Ludwisiakiem (Motopower Kleszczów). Trzeci był Łukasz Kwiecień (AMK Grodków). Szymon Wieczorek został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. W grupie zawodników z Licencją Wojtek Latała zajął piąte miejsce, a Krzysztof Szczypka był dziewiąty. Triumfował najszybszy w całych zawodach Adam Tomiczek przed Grzegorzem Kobieluszem (obaj UKS Wiraż Cieszyn) i Grzegorzem Kargulem. W gronie Masters 40+ Andrzej Wieczorek był 11. Wygrał Tadeusz Wąsiński przed Jarosławem Wolańskim (KS Rega MX Team Ropczyce) i Cyprianem Moskwą (ZKS Orion Ziębice).

Zawody wzorowo zorganizowane przez klub SM Panda Racing były świetną promocją sportu motocyklowego, o czym świadczy duża liczba kibiców przyglądająca się rywalizującym zawodnikom na wyścigowej trasie.

W klasyfikacji końcowej Pucharu Śląska i Opolszczyzny 2022 spośród reprezentantów HAWI Racing Team najlepszy wynik osiągnął Olivier Michalski, który zwyciężył w klasie Junior. Drugie lokaty wywalczyli: Marta Wieczorek w klasie Kobiet oraz Rafał Szymański w klasie Licencja. Natomiast Andrzej Wieczorek zajął trzecie miejsce w klasie Masters 40+.