• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 6655
  • Dodano: 2022-10-01 / 11:33
  • Komentarzy: 2

  Czasem to spacer z psem, czasem wyzwanie na medal. Opolanie na Dogtrekkingu

  Nie ma nic lepszego jak ruch za świeżym powietrzu ze swoim czworonogiem! W końcu pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dowiedli tego uczestnicy sobotniego Dogtrekkingu przy akwenie Malina w Opolu.


  Całe rodziny i wszelkie rasy psów można było oglądać na sobotnim Dogtrekkingu. Dogtrekking jest najbardziej przyjazną, zorganizowaną formą wypoczynku dla psa i jego właściciela. Jest skierowany dla wszystkich bardziej lub mniej aktywnych właścicieli psów.

  - Jedną z największych zalet dogtrekkingu jest to, że cała rodzina może wystartować z jednym psem. Nie ma innej dyscypliny z udziałem psów która daje taką możliwość. Start rodzinny z pewnością zacieśnia więzi, pozwala współpracować w zupełnie innych warunkach niż na co dzień. Dziś mamy wspaniałą pogodę do takiego spaceru - mówi jedna z uczestniczek.

  Czworonogi i ich właściciele mieli do wyboru dwa warianty trasy - krótszą liczącą 2,5 km (jedno okrążenie jeziora), lub dwie pętle i tym samym 5 km. Oprócz dwóch powyższych przygotowano również kategorię dla psów sportowych, które zmierzyły się na 10 kilometrowym odcinku.

  Na trasie nie zabrakło doświadczonych biegaczy. - Zasady w dzisiejszych zawodach mocno różnią się od tych, które spotykamy na podobnych imprezach, jednak start zawsze jest dla nas emocjonujący, a psy mają okazję do treningu - mówiła pani Aneta, szczęśliwa posiadaczka psa rasy husky.

  Na trasie mogliśmy zobaczyć wszelkie rasy czworonożnych zawodników, ponieważ zgodnie z regulaminem do udziału w Rodzinnym Dogtrekkingu dopuszcza się wszystkie psy bez względu na wielkość, rasę lub jej brak.

  Zdjęcie (1/34)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-10-01 15:12:02 [89.64.45.*] id:1648869  
  Mario1: Napisał postów [978], status [stały bywalec] Reputacja
  No i gitara

  Nick:
  Treść:
  2022-10-01 11:53:47 [194.29.183.*] id:1648865  
  azam: Napisała postów [770], status [stały bywalec] Reputacja
  Fajna sprawa :)

  Nick:
  Treść: