• Wyświetleń: 234
  • Dodano: 2022-05-24 / 14:12
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Mieszkania na sprzedaż w Opolu - jak wygląda sytuacja na rynku?

  Opole to jedno z najstarszych miast w Polsce, a także dynamicznie rozwijający się ośrodek gospodarczy, naukowy i kulturalny. Chcesz zamieszkać w historycznej stolicy Górnego Śląska? Opolski rynek nieruchomości jest zróżnicowany - sprawdź, gdzie i za ile kupisz mieszkanie.

  W której dzielnicy Opola warto kupić mieszkanie?
  W 2019 r. w Opolu przeprowadzono reformę administracyjną i ograniczono liczbę dzielnic - aktualnie jest ich 13.

  Dla przykładu dzielnicę I tworzą osiedla Borki, Brzezie, Czarnowąsy i Świerkle, a dzielnicę XIII osiedla Chmielowice, Szczepanowice-Wójtowa Wieś, Winów i Żerkowice. W której części Opola warto zamieszkać? Każda dzielnica ma swoją specyfikę. Przykładowo:

  • Dzielnica V powstała z połączenia Gosławic i Malinki. Na jej terenie przeważa zabudowa z wielkiej płyty, chociaż w ostatnich latach intensywnie budowały tu również firmy deweloperskie - powstały nowoczesne osiedla. Mieszkańcy mogą spędzać czas m.in. w Parku Edukacyjno-Sensorycznym.

  • Dzielnica XI - Zaodrze. Pod względem zabudowy obszar ten jest zróżnicowany - znajdują się tu m.in. wieżowce wybudowane w latach 60. i 70. ubiegłego wieku. Aktywni są także deweloperzy. Mieszkańcy mogą korzystać m.in. ze świetlicy, placów zabaw i zewnętrznej siłowni.

  Najbardziej zaludniona jest dzielnica VIII - Śródmieście. Jeżeli szukasz bardziej kameralnej okolicy, zdecyduj się np. na dzielnicę II. Na osiedlach Krzanowice, Wróblin i Zakrzów mieszka łącznie ok. 2800 osób.

  Ile kosztują mieszkania w Opolu?

  Jeżeli spojrzeć na ceny nieruchomości w Opolu, to podobnie jak w pozostałych miastach Polski zauważalny jest trend rosnący. Z raportu "Nieruchomości Mieszkaniowe/Analizy Nieruchomości" przygotowanego przez Bank Polski wynika, że w IV kwartale 2021 r. za mkw. mieszkania na sprzedaż w Opolu trzeba było zapłacić:

  • 5979 zł - na rynku wtórnym
  • 5703 zł - na rynku pierwotnym

  Dla porównania w IV kwartale 2019 r. ceny mkw. mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego w Opolu wynosiły odpowiednio 5224 i 5064 zł.

  Planujesz kupić mieszkanie w Opolu w celach inwestycyjnych? Pamiętaj, że dla najemców ważna jest nie tylko lokalizacja, ale również standard. Dużym powodzeniem cieszą się mieszkania z rynku pierwotnego, które w Opolu są nieco tańsze niż lokale z rynku wtórnego.

  Jakie mieszkania proponują deweloperzy w Opolu?

  Opole jest atrakcyjnym rynkiem dla firm deweloperskich, mimo że liczba gruntów nadających się pod zabudowę systematycznie się kurczy. Mieszkania w Opolu powstają w różnych dzielnicach, chociaż najczęściej w pobliżu centrum. W ostatnich latach w odległości zaledwie 3 km od centrum powstały osiedla: Zakątek Hallera, Osiedle Tęczowe, Osiedle Szmaragdowe, Nowe Piastowskie i West End Apartments. W II kwartale 2022 r. do użytku zostaną oddane mieszkania w ramach inwestycji Apartamenty Barona.

  Większość mieszkań oferowanych na rynku pierwotnym to lokale 2-pokojowe o najbardziej pożądanym metrażu - ok. 40 mkw. Deweloperzy oddają do użytku jednocześnie także mniejsze i większe lokale. Budowane osiedla różnią się przy tym standardem wykończenia. Jeżeli szukasz apartamentu w Opolu, możesz liczyć na co najmniej kilka ciekawych propozycji.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".