• Wyświetleń: 1711
    • Dodano: 2022-02-12 / 08:15

Gwardziści postawili się potentatowi polskiego handballa

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 22:27

Bez sensacji w Stegu Arena. Gwardia Opole, mimo dobrej gry w drugiej połowie, przegrała z najlepszą drużyną w Polsce, Vive Kielce, różnicą pięciu bramek.

Faworyt mógł być tylko jeden, szczególnie gdy pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kielczan różnicą aż szesnastu oczek. Pierwsze trafienie należało do Opolan, lecz Vive odpowiedziało serią sześciu trafień z rzędu. To właściwie ustawiło losy pierwszej połowy tego spotkania, które było właściwie walką Gwardzistów o jak najmniejszą stratę do rywali po pierwszych pół godzinach.

Po przerwie Opolanie wyglądali zdecydowanie lepiej - starali się odpowiadać na trafienia przyjezdnych tak, by przewaga nie powiększyła się do większych rozmiarów. Gospodarze mieli nawet momenty, w których dominowali, o czym świadczy seria czterech bramek z rzędu i zniwelowania przewagi Vive (18:22). Ostateczny rezultat brzmiał 22:27, a Gwardziści musieli pogodzić się z faktem, że jeszcze w tym roku kalendarzowym nie wygrali spotkania, a następna szansa na premierowe zwycięstwo w 2022 będzie w Kwidzynie, w rywalizacji z miejscowym MMTS-em.

2022-02-13 23:51:57 [5.172.232.*] id:1632672
    JutroalboWcale: Napisała postów [499], status [pismak] Reputacja