• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1054
  • Dodano: 2022-02-01 / 10:50
  • Komentarzy: 1

  Wpadli przy kontroli KAS. 3,2 mln zł należnego podatku wróciło do budżetu państwa

  (Fot. Archiwum)

  Opolska Krajowa Administracja Skarbowa wykryła nieprawidłowości w rozliczeniach podatku u źródła w firmie zajmującej się produkcją artykułów dla dzieci.


  3,2 mln zł należnego podatku wróciło do budżetu państwa. Skontrolowana firma złożyła korektę deklaracji podatkowej i wpłaciła 3 mln 200 tys. zł podatku CIT do budżetu państwa.

  Opolska KAS skontrolowała rozliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) w firmie zajmującej się produkcją i dystrybucją artykułów dziecięcych (m.in. ubrania, obuwie, zabawki i foteliki).

  - Nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych dotyczyły tzw. podatku u źródła (z j. ang. withholding tax - WHT*) i nienależnego zwolnienia z opodatkowania wypłaconych odsetek. Ustalenie właściwej wartości podatku wymagało nawiązania współpracy z administracją podatkową z Luksemburga, w którym udziałowiec spółki ma swoją siedzibę. Kontrolowana spółka błędnie zastosowała przepisy umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania i nie zapłaciła należnego podatku - mówi Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy opolskiej KAS.

  Firma zgodziła się z wynikiem kontroli przeprowadzonej przez opolską KAS. Skorygowała rozliczenie podatkowe i wpłaciła zaległy podatek wraz z odsetkami za zwłokę w łącznej wysokości 3,2 mln zł.

  * Podatkiem u źródła opodatkowane są przychody nierezydentów podatkowych (zagranicznych podmiotów) uzyskane od polskich podmiotów, m.in. z tytułu odsetek, należności licencyjnych, dywidend czy wybranych usług niematerialnych. Taki podatek pobierają i odprowadzają polskie firmy.
  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-02-01 16:22:34 [5.173.32.*] id:1631971  
  skurvenson: Napisał postów [75], status [rozkręca się] Reputacja
  co to za firma?

  Nick:
  Treść: