• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2498
  • Dodano: 2022-01-04 / 16:17
  • Komentarzy: 0

  Niesprzedane choinki z nadleśnictwa trafiły do zoo. Co zrobić z choinką po świętach?

  (Fot. Nadleśnictwo Opole)

  Choinka - jodła czy świerk - po świętach powoli traci igły. Drzewko, które jeszcze niedawno było ozdabiane i tworzyło świąteczny klimat w domu, trzeba wyrzucić. Podpowiadamy, co jeszcze można zrobić ze świątecznym drzewkiem.


  Najpierw wiele dni swoim zapachem wypełniały nasze domy, były nieodłącznym elementem świąt Bożego Narodzenia, teraz myślimy jak się ich pozbyć. Czy można choinkę wyrzucić do kosza?

  Przed odstawieniem do wywozu z choinki trzeba zdjąć wszystkie ozdoby oraz inne elementy plastikowe, metalowe, szklane i papierowe. Przygotowane w ten sposób i wystawione w śmietniku drzewko zostanie odebrane przez firmę wywożącą odpady.

  Dodatkowo naturalne i sztuczne choinki będą odbierane jako odpady wielkogabarytowe zgodnie z harmonogramem odbioru. Choinkę można również dostarczyć we własnym zakresie do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszczącego się przy ul. Podmiejskiej 69 (teren Zakładu Komunalnego Opole).

  Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym choinkę śmiało można skompostować. Resztki igieł doskonale nadają się do wyścielenia azalii, borówek i kwasolubnych roślin. Niektórzy taki kompostownik urządzają na swoich balkonach. Warto wówczas mieć tolerancyjnych sąsiadów, ponieważ w zależności od rodzaju kompostowanego materiału musimy liczyć się z często przykrym zapachem.

  Nadleśnictwo Opole niesprzedane choinki przekazało do opolskiego ogrodu zoologicznego. Staną się przysmakiem dla jeleniowatych. Mimo to, ogród zoologiczny apeluje o nieprzynoszenie świątecznych drzewek, nie będą one przyjmowane.

  Jeśli decydujemy się na wyrzucenie drzewka - choinkę znieśmy do śmietnika, nie wyrzucajmy przez balkon

  To informacja głównie do tych mieszkańców, którzy mieszkają w budynkach nie wyposażonych w windy, a droga choinki na osiedlowy śmietnik wydaje się być zdecydowanie krótsza, kiedy wyrzucimy ją z okna lub przez balkon. Niestety, nie jest to opłacalny wysiłek. Warto jednak choinkę zanieść do śmietnika o własnych siłach. Bardzo często stosuję się drogę na skróty i mało kto wie, że za ten szybki sposób możemy otrzymać mandat o wysokości nawet 500 zł.
  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".