• Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2787
  • Dodano: 2021-07-06 / 16:24
  • Komentarzy: 2

  Najpierw się popisywał później uciekał - motocyklista odpowie za swoją jazdę

  (KPP Namysłów)

  Zachowanie motocyklisty na namysłowskim rynku od razu zwróciło uwagę policjantów. Mężczyzna nie zważając na innych gazował swój motocykl i ostentacyjnie popisywał się swoją jazdą. Gdy policjanci postanowili zainterweniować, wówczas zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że 33-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklem, a pojazd nie ma odpowiednich badań i ubezpieczenia.

  Wczoraj, 5 lipca, w godzinach popołudniowych, funkcjonariusze ruchu drogowego namysłowskiej komendy postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motocyklem. Zachowanie motocyklisty na namysłowskim rynku od razu zwróciło uwagę policjantów. Mężczyzna nie zważając na innych gazował swój motocykl i ostentacyjnie popisywał się swoją jazdą. Kierowca na widok policjantów przystępujących do interwencji zaczął uciekać, powodując duże zagrożenie w centrum miasta. Podczas ucieczki dopuścił się szeregu naruszeń przepisów drogowych takich jak nieprawidłowe wyprzedzanie, niestosowanie się do znaków, przejeżdżanie linii podwójnej ciągłej.

  Pościg za piratem drogowym zakończył się na rondzie, przy zbiegu ulic Oławskiej i Reymonta. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i na samym rondzie otarł się z prawidłowo jadącym audi i upadł na jezdnię. Okazało się, że przyczyną ucieczki był brak odpowiednich uprawnień kategorii A oraz brak przeglądu technicznego i obowiązkowego ubezpieczenia jego motoru.

  Jednoślad zabrała laweta, a 33-letni kierowca będzie musiał wytłumaczyć się ze swojej brawurowej jazdy przed sądem. Odpowie zarówno za szereg popełnionych wykroczeń jak i za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

  Apelujemy do wszystkich miłośników jednośladów o rozsądek i ostrożność na drodze. Aby zasiąść za kierownicą jakiegokolwiek pojazdu, należy najpierw ukończyć kurs, zdać egzamin i uzyskać stosowne uprawnienia. Warto też znać podstawowe przepisy ruchu drogowego, dzięki czemu będzie bezpieczniej na naszych drogach. Niech jazda motocyklem będzie wyłącznie przyjemnością, a nie przyczyną tragedii i kłopotów.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-07-06 16:33:43 [5.173.107.*] id:1615521  
  tippmann: Napisał postów [7194], status [VIP] Reputacja
  pusty dzban zaliczył glebę zamiast miejscowej foczki:)))

  Nick:
  Treść:
  2021-07-06 16:33:23 [89.67.3.*] id:1615520  
  DonPedro69: Napisał postów [9573], status [VIP] Reputacja
  Żaden tam motocyklista tylko przebieraniec. Odcinam się od tego typu zachowań. A poza tym dobrze mu tak! Liczę na odpowiednio surowy wyrok w Sądzie.

  Nick:
  Treść: