• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1905
  • Dodano: 2021-06-21 / 13:33
  • Komentarzy: 0

  Skarbówka znalazła sklep z podrabianą odzieżą. Sprawcy grozi kara finansowa, a nawet więzienie

  Skarbówka znalazła sklep z podrabianą odzieżą. Sprawcy grozi kara finansowa, a nawet więzienie
   <i>(Fot. KAS)</i>

  (Fot. KAS)

  Funkcjonariusze opolskiej KAS przeprowadzili kontrolę przesyłek pocztowych w firmie kurierskiej. W jednej z przesyłek funkcjonariusze znaleźli 72 sztuki podrobionej odzieży.


  Za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

  - W ubiegłym tygodniu podczas kontroli w firmie kurierskiej funkcjonariusze opolskiej KAS znaleźli odzież i obuwie oznaczone podrobionymi znakami znanych marek. Ustalono, że adresat przesyłki prowadził sklep z ubraniami i sprzedawał podrobione towary. W sumie zarówno w przesyłkach pocztowych jak i w lokalu, w którym handlował sprawca, funkcjonariusze znaleźli 225 sztuk i kompletów podrobionej odzieży i 88 par podrobionych butów o łącznej wartości ponad 55 tys. zł - mówi rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej w Opolu.

  Towar zajęto w ramach postępowania karnego prowadzonego przez Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu. W tym konkretnym przypadku sprawcy czynu grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".