• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1549
  • Dodano: 2021-04-19 / 13:10
  • Komentarzy: 1

  Od dziś możliwy sport na świeżym powietrzu. Obiekty "pod dachem" tylko dla olimpijczyków

  Od dziś możliwy sport na świeżym powietrzu. Obiekty "pod dachem" tylko dla olimpijczyków

  (Fot. Dżacheć)

  Sportowcy i miłośnicy sportu mogą odczuwać od samego początku, że rządowe obostrzenia podzieliły ich na tych "bardziej profesjonalnych" i "gorszych". Zgodnie z rozporządzeniem tak będzie i tym razem.

  Od poniedziałku 19 kwietnia zgodnie z zapowiedzią rządu i opublikowanym rozporządzeniem dozwolony będzie także sport w obiektach sportowych na świeżym powietrzu z pewnymi ograniczeniami.

  Możliwość organizowania zajęć sportowych dla amatorów, prowadzonych w obiektach na otwartym powietrzu w grupach liczących do 25 osób, oraz współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy - to zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19, które weszły w życie od piątku, 16 kwietnia. Nowe regulacje znalazły się w rozporządzeniu Rady Ministrów na wniosek Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

  Natomiast działalność pozostałych obiektów sportowych (hale, kryte boiska itd.) nadal jest ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego (tak jak dotychczas). Wszelkie wydarzenia mogą się odbywać bez udziału publiczności. Zamknięte pozostają m.in. siłownie, kluby fitness, baseny, sauny i solaria. Wyjątki od zasad określa rozporządzenie.

  Od dziś równocześnie ze sportem do trybu "normalności" wracają przedszkola, oddziały wychowania przedszkolnego - zerówki oraz inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki. Maluchy po trzech tygodniach przerwy mogą wrócić do zajęć stacjonarnych.

  Młodzież szkolna pozostaje nadal w trybie nauki zdalnej.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-19 15:11:15 [217.173.195.*] id:1611465  
  wojtasoks: Napisał postów [7567], status [VIP] Reputacja
  Rzeczywistość jak zwykle wyprzedza rozporządzenia :). Sport to zdrowie, konieczny zwłaszcza dla dzieciaków i młodzieży. pod dachem też.

  Nick:
  Treść: