• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2613
  • Dodano: 2021-03-31 / 14:20
  • Komentarzy: 2

  Wrzucił bezbronne zwierzę do Odry. Na pomoc rzucił się przypadkowy świadek

  Wrzucił bezbronne zwierzę do Odry. Na pomoc rzucił się przypadkowy świadek
   <i>(Fot. Karolina)</i>

  (Fot. Karolina)

  Mężczyzna przestraszone zwierzę wrzucił do rzeki i uciekł. Na szczęście czujni spacerowicze zadziałali w samą porę. Uratowany kot został nazwany "Topisiem".


  To miał być rutynowy niedzielny spacer z psem, a jak się później okazało, opolanie byli w dobrym miejscu o odpowiedniej porze. To dzięki poświęceniu mężczyzny kot otrzymał "drugie życie".

  - Niedzielny poranek miał być ostatnim dla Topisia. Przypadkowe osoby, spacerujące z psem nad Odrą, przeżyły szok. My również, bo pomysły oprawców zwierząt są tak straszne, jakby wpadał na nie sam diabeł. Nieznany mężczyzna próbował utopić to maleństwo w Odrze. Pani Karolina z mężem usłyszeli przeraźliwe miauczenie. Mężczyzna był bardzo zawzięty - młody kociak po pierwszym wrzuceniu go do wody z trudem dopłynął do brzegu i uchwycił się gałęzi nadbrzeżnych krzewów, mężczyzna wyciągnął Topisia, by po raz kolejny wrzucić go do wody jeszcze dalej w niebezpieczny nurt, pozbawiając szans na ratunek. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia - relacjonuje opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

  Mąż Pani Karoliny wskoczył do zimnej wody i uratował kota. Przestraszonego i wyziębionego malucha przyjęła pod opiekę Przychodnia na Wiejskiej s.c.

  Jeśli ktokolwiek ma jakieś informacje kim może być sprawca (był ubrany w szare spodnie dresowe i szarą bluzę) prosimy o kontakt: ?691 372 653?. Zgodziliśmy się przejąć nad nim opiekę - czytamy w poście TOZ-u. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi opolska policja. - Prowadzimy czynności zmierzające do ustalenia, czy doszło do przestępstwa z ustawy o ochronie zwierząt. Jeśli treść zawiadomienia potwierdzi się, to mamy do czynienia ze znęcaniem się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem - przekazuje mł. asp. Agnieszka Nierychła z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

  Z uwagi na to, że na opiekę nad wycieńczonym kotem potrzebne są pieniądze, TOZ apeluje o pomoc. Wszelkie informacje na temat pomocy udzielanej zwierzakom i rodzaju wsparcia znajdują się na stronie opolskiego TOZ-u na platformie Facebook.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-04-01 00:12:49 [5.173.73.*] id:1610608  
  Król Forum: Napisał postów [1344], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Utopić dziada

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2021-04-01 07:19:49 [89.64.63.*] id:1610612  
  annise: Napisała postów [98], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
  Dokładnie. Albo podtopic a potem do ciężkich robót, co by jakiś pożytek z zwyrodnialca był