- Autor: Aga_Ko
- Wyświetleń: 4460
- Dodano: 2021-03-24 / 09:20
- Komentarzy: 10
Trwa walka o kadrę medyczną do Szpitala Tymczasowego
Zgodnie z informacjami przekazanymi przez rzecznika Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu - do dziś wypisanych zostało niemal 180 pacjentów, a 59 zmarło.
Sytuacja w Szpitalu Tymczasowym mieszczącym się w budynku CWK w Opolu nie jest optymistyczna. Na obecną wydolność kadry medycznej, można wykorzystać 50 łóżek, z czego niemal wszystkie są zajęte.
- Na 50 udostępnionych łóżek dziś zajętych było 37 na 40 ogólnych i 10 na 10 na intensywnej terapii - poinformowała Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu.
Do uruchomienia kolejnych 38 łóżek, w tym 10 łóżek intensywnej terapii, potrzebne jest m.in. 7 etatów lekarzy anestezjologów i 27 etatów pielęgniarek anestezjologicznych. Potrzeba również kadry medycznej na odcinek ogólny szpitala - brakuje lekarzy kardiologów, pulmonologów, specjalistów chorób wewnętrznych. Do tego w dalszym ciągu potrzeba pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych.
- Podkreślamy, że chodzi o etaty, bo medyków pracujących w szpitalu tymczasowym jest dużo więcej, w zależności od liczby dyżurów, które pełnią - dodaje rzecznik.
Od momentu przyjęcia na oddział pierwszego pacjenta, przez 3 miesiące wypisanych do domu zostało niemal 180 pacjentów, a 59 zmarło.
Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.
Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".
Najczęściej czytane
Powiązane materiały
Polub nas!
Chmura tagów
Ogłoszenia
Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że przeglądając tę stronę wyrażasz zgodę
na zapisywanie na Twoim komputerze niezbędnych do jej poprawnego funkcjonowania plików
cookie.
Więcej informacji na temat plików cookie znajdziecie Państwo na stronie
polityka prywatności.
Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.
wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP]
Zaskoczenie, brakuje specjalistów. O tym wiadomo od co najmniej nastu lat. Coś ktoś w tym kierunku zrobił?