• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4342
  • Dodano: 2021-03-17 / 11:22
  • Komentarzy: 1

  Mieszkaniec Rynku postawił na nogi wszystkie służby. Poranna akcja straży

  Mieszkaniec Rynku postawił na nogi wszystkie służby. Poranna akcja straży

  (Fot. Czytelnik Miłosz)

  Mieszkaniec kamienicy na opolskim Rynku zawiadomił służby o mocno wyczuwalnym gazie. Na wskazane miejsce zadysponowano wszystkie służby.


  W środę 17 marca kilkanaście minut po godzinie 8.00 mieszkaniec jednej z kamienic na opolskim Rynku zadzwonił pod numer alarmowy informując, że w kamienicy ulatnia się gaz. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów straży, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz patrol policji.

  Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych jednostek straży okazało się, że zagrożenia nie ma, a drażniący zapach jest konsekwencją prac wykonywanych na klatce schodowej (malowanie ścian).

  Nieszczelność instalacji często nam umyka, a zauważamy jedynie naoczne skutki, zwykle, gdy jest już za późno. Wyciek gazu niesie za sobą wiele poważnych komplikacji, zarówno zdrowotnych, jak i czysto ekonomicznych. Najważniejsze w walce z ulatniającym się gazem jest dobre poznanie swojego wroga. Gaz stosowany w budynkach mieszkalnych jest specjalnie aromatyzowany, dzięki czemu jesteśmy w stanie organoleptycznie i zawczasu wyczuć wyciek gazu.

  Po dokonaniu oględzin służby zawrócono do bazy, a alarm potraktowano jako fałszywy w dobrej wierze.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2021-03-17 15:22:18 [217.173.195.*] id:1609714  
  wojtasoks: Napisał postów [7005], status [VIP] Reputacja
  Na prawdę koleś nie skleił, że to efekt malowania ścian anie gazu? Miał 80+? Bo jak nie to nie jestem w stanie tego zrozumieć.

  Nick:
  Treść: