• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1053
  • Dodano: 2021-02-10 / 19:04
  • Komentarzy: 0

  1% zostawiam w Opolu. Opublikowano listę opolskich Organizacji Pożytku Publicznego

  1% zostawiam w Opolu. Opublikowano listę opolskich Organizacji Pożytku Publicznego

  (Fot. Archiwum)

  Po raz kolejny Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego zachęca mieszkańców Opola i regionu do wsparcia jednym procentem podatku lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego. Takie wsparcie jest jeszcze cenniejsze w dobie pandemii.


  Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego opublikowało zaktualizowaną listę Organizacji Pożytku Publicznego z terenu Województwa Opolskiego, którym można podczas swojego rozliczenia przekazać swój 1% podatku.

  Na liście znajduje się blisko 300 Organizacji Pożytku Publicznego z województwa opolskiego, które można wesprzeć poprzez zaznaczenie ich podczas wypełniania rocznej deklaracji podatkowej. Biuro Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego podkreśla, że wciąż mamy sporą grupę osób, które nie decydują się na przekazanie 1 procenta podatku. Zwykle dlatego, bo nie wiedzą jak to zrobić lub trwają w błędnym przekonaniu, że tym sposobem odbierają "sobie" należną kwotę.

  Pieniądze te służą przede wszystkim ludziom. Są wydawane na materiały dydaktyczne, na szkolenia czy opiekę specjalistów. Warto przypomnieć, że 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą, lecz jest częścią podatku dochodowego, który jesteśmy zobowiązani zapłacić. Rezygnując ze wskazania organizacji pożytku publicznego w naszym zeznaniu podatkowym, nasz 1% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.

  Listę OPP z województwa opolskiego można zobaczyć klikając w LINK.

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".