• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2507
  • Dodano: 2020-06-28 / 17:17
  • Komentarzy: 0

Służby zachęcają do oddawania krwi. "Nigdy nie wiadomo, kiedy my będziemy w potrzebie"

 
 
Służby zachęcają do oddawania krwi. "Nigdy nie wiadomo, kiedy my będziemy w potrzebie"

(Fot. archiwum KW PSP)

Będąc dawcą krwi to Ty możesz zostać bohaterem. To hasło, którym służby zachęcają do dzielenia się krwią.


Strażacy województwa opolskiego przyłączyli się do akcji promocyjnej Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Horyzonty" pn. "Zostań Bohaterem - oddaj krew".

Opolskie służby ratunkowe, strażacy z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu zaznaczają, że oddając krew nie ponosimy żadnych kosztów, nie narażamy też swojego zdrowia, a jedynie przyczyniamy się do ratowania innego życia.

- Gasimy codziennie dziesiątki pożarów, ratujemy ludzi podczas wypadków komunikacyjnych oraz innych miejscowych zagrożeń. By ratować ludzkie życie i zdrowie udajemy się tam, skąd każdy chciałby uciec. Nie boimy się wyzwań. W dobie pandemii razem z innymi służbami dowozimy żywność osobom, które nie mogą opuszczać swojego domu. Transportujemy środki ochronne do instytucji publicznych i ostrzegamy o zagrożeniu - wyliczają strażacy.

- Wielu strażaków dzieli się z innymi dobrem oddając krew. Teraz Twoja kolej. Będąc dawcą krwi to Ty możesz zostać bohaterem - mówi mł. asp. Mariusz Piórkowski z JRG 3 Niemodlin, który na swoim koncie dawcy ma już oddane ponad 18 litrów krwi!reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".