• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 12103
  • Dodano: 2020-02-23 / 22:27
  • Komentarzy: 1

Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru. Blisko 70 interwencji w niedzielę wieczorem

 
 
Strażacy walczą ze skutkami silnego wiatru. Blisko 70 interwencji w niedzielę wieczorem

(Fot. Kamil )

 <i>(Fot. KPP Namysłów)</i>

(Fot. KPP Namysłów)

W związku z alertami wydanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu służby ratunkowe mają pełne ręce roboty. W związku z usuwaniem skutków silnych wiatrów strażacy interweniowali na Opolszczyźnie już kilkadziesiąt razy!


Meteorolodzy oraz służby ratunkowe apelują do mieszkańców Opolszczyzny o zabezpieczenie swojego mienia i pozostanie w domach. - Podczas burzy drzewa spadły na 2 jadące samochody w kierunku Domaszowic. Inne 3 auta zostały uszkodzone na parkingu w Namysłowie. Kto może niech zabezpieczy swoje mienie - informują namysłowscy policjanci.

Tylko przez ostatnie 2,5 godziny (od 20:00) strażacy zanotowali około 70 interwencji związanych z silnym wiatrem. Wyjazdy dotyczą głównie drzew powalonych na drogi i samochody. Wiatr zrywa także dachy - Najwięcej interwencji dotyczy powiatów kluczborskiego, namysłowskiego i oleskiego - informują strażacy.

W Byczynie w wyniku silnego wiatru uszkodzony został semafor, w który wjechał pociąg. Na szczęście nie było poszkodowanych.

- Wiatr w ciągu ostatnich 1-2h wyraźnie zaczął się nasilać. W ciągu najbliższych 3-5 godzin spodziewane są najsilniejsze porywy i osiągać mogą około 100 km/h, a punktowo 110 km/h. Miejscami wystąpią również burze - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Alerty pogodowe obowiązują do godziny 6:00 w poniedziałek.reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2020-02-25 23:48:28 [83.4.255.*] id:1592125  
Meguszka: Napisała postów [1068], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Nie da się skutecznie zabezpieczyć przed wszystkim... Cieszę się jednak, że moglam bezpiecznie siedziec w domu.. :)

Nick:
Treść: