• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1438
  • Dodano: 2019-12-15 / 08:51
  • Komentarzy: 0

Wielki finał Futsal Gram w Opolu. Na boiskach zobaczyliśmy 20 drużyn ze szkół podstawowych

 
 
Wielki finał Futsal Gram w Opolu. Na boiskach zobaczyliśmy 20 drużyn ze szkół podstawowych

(Fot. Dżacheć)

FUTSAL GRAM to turniej zorganizowany razem z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Futsal Ekstraklasą. W Opolu w ramach finału rozgrywek walczyło ze sobą 20 drużyn. Arenami zmagań były najlepsze opolskie obiekty Stegu Arena i Hala Politechniki Opolskiej przy ul. Prószkowskiej.


Turniej odbył się w formie czterech eliminacji regionalnych i wielkiego finału w Stegu Arena w Opolu. - Ideą projektu jest uświadomienie uczniom szkół podstawowych, że futsal jest samodzielną dyscypliną sportową i że błędnie przez wielu jest nazywany piłką nożną na hali. Zmaganiom sportowym towarzyszyły konferencje szkoleniowe dla trenerów i nauczycieli zgłoszonych zespołów - mówi Tomasz Wróbel, prezes KU AZS Politechniki Opolskiej i wiceprezes Zarządu Głównego Akademickiego Związku Sportowego.

W Opolu zaprezentowało się 12 zespołów chłopców i 8 zespołów dziewczynek ze szkół podstawowych wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Rywalizację poprzedziła uroczysta ceremonia otwarcia, podczas której wszyscy uczestnicy mieli okazję zaprezentować się szerokiej publiczności. W turnieju biorą udział reprezentacje szkół podstawowych z całej Polski złożonych z uczniów od piątej do ósmej klasy.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkową koszulkę, a także specjalny dedykowany medal. Organizatorzy zapewnili także wszystkim wspólny seans kinowy. Drużyny, które trafiły do turnieju finałowego w Opolu, wcześniej pomyślnie przebrnęły eliminacje w Toruniu, Lesznie, Warszawie i Katowicach.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".