• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 813
  • Dodano: 2019-12-12 / 08:58
  • Komentarzy: 0

Mini Turniej w Maksi Sprawie - Osoby z niepełnosprawnościami zmierzyły się w turnieju piłki nożnej

 
 
Mini Turniej w Maksi Sprawie - Osoby z niepełnosprawnościami zmierzyły się w turnieju piłki nożnej
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Osoby o różnym stopniu niepełnosprawności wzięły udział w turnieju piłki nożnej, który rozegrany został w Stegu Arenie w Opolu. Turniej jest kontynuacją turniejów, które rozpoczęła Ambasada Sukcesu w 2006 roku.


- Mamy 5 drużyn z różnych ośrodków z województwa opolskiego. Uczestnikami pierwszego turnieju są osoby z niepełnosprawnością. Następnie rozegrany zostanie kolejny turniej, organizacyjny, w którym zmierzą się osoby reprezentujące instytucje pomocowe. Dzisiejszy turniej jest kontynuacją turniejów, które rozpoczęła Ambasada Sukcesu w 2006 roku. W tym roku zaprosiliśmy do współpracy opolski PFRON. Mamy nadzieję kontynuować ten turniej w ramach Narodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, który obchodzimy co roku 3 grudnia - mówi Sybilla Fusiarz, prezes Stowarzyszenia Ambasada Sukcesu w Opolu.

Trenerzy i opiekunowie podkreślają, że każdy czynnik, który mieści się w zakresie rehabilitacji społecznej, bez względu na formę zajęć jest ważny nie tylko dla osób z niepełnosprawnością, ale dla nas wszystkich. - Ważne jest, by potrafić dostrzec to coś, w czym te osoby czują się bardzo dobrze. Nieważne czy to jest sport, muzyka czy inne zajęcia - słyszymy.

- Podopieczni zawsze podchodzą do takich akcji z wielkimi emocjami. Najczęściej bierzemy udział w rozgrywkach olimpiad specjalnych. Dla tych osób sport jest dobry, bo wytwarza wiele pozytywnych emocji. Na co dzień regularnie pływamy, uprawiamy też jeździectwo - mówi opiekun drużyny z Kadłuba.

Osoby z niepełnosprawnościami, które zdecydowały się dołączyć do turnieju, walczyły w 6-osobowych drużynach. Wydarzenie podzielono na dwie kategorie. Najpierw na boisku rozegrano mistrzostwa wśród młodzieży z niepełnosprawnościami, później na boisko weszli dorośli.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".