• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1943
  • Dodano: 2019-10-10 / 20:51
  • Komentarzy: 7

Druga rozprawa w trybie wyborczym w tej kampanii. Roman Kolek w sądzie z KW PiS

 
 
Druga rozprawa w trybie wyborczym w tej kampanii. Roman Kolek w sądzie z KW PiS

(Fot. KW Mniejszość Niemiecka)

Niemal dwie godziny trwało posiedzenie sądu w sprawie wniosku, który złożył do Okręgowego Sądu w Opolu w trybie wyborczym wicemarszałek Roman Kolek. Chodziło o udzielenie kandydatowi ochrony prawnej przed nieprawdziwymi informacjami. Wyrok poznamy jutro.To już druga rozprawa sądowa podczas tej kampanii wyborczej i również druga wytoczona przeciwko Prawu i Sprawiedliwości. Tym razem poszło o baner, który przedstawia wicemarszałka województwa i zarazem kandydata do Senatu jako winnego likwidacji SOR na ulicy Katowickiej. Rozprawa rozpoczęła się w czwartek o 16:00 w Sądzie Okręgowym w Opolu.

- Zarzut likwidacji nie pojawił się w momencie podjęcia tego rozporządzenia. Czy od momentu, kiedy weszło rozporządzenie pan marszałek wstał i powiedział, że jest problem? Nie. Trzeba czekać do września aż ktoś zauważy, że od lutego będziemy bez SORu. To opinia o skutkach zaniechań przez wicemarszałka województwa. Gdyby to był zwykły pracownik urzędu to ocenialibyśmy się inaczej - mówi pełnomocnik PiS, Piotr Łebek.

- Wicemarszałek Roman Kolek nie był stroną umowy zawartej pomiędzy NFZ a spółką, jaką jest Szpital Wojewódzki, a wizerunek Romana Kolka został bezprawnie wykorzystany - odpowiedział Łukasz Kuczyński, pełnomocnik Romana Kolka.

Roman Kolek podczas rozprawy wyjaśniał, że jego zarzuty są dalekie od prawdy. Wskazywał, że nie można straszyć ludzi ograniczeniem im dostępu do ochrony zdrowia i życia. Baner, który pojawił się z wizerunkiem wicemarszałka oraz marszałka województwa Andrzeja Buły to "próba dezawuacji jego osoby w oczach wyborców".

- 9 lipca zostało skierowane przez prezes szpitala pismo do NFZ mówiące o tym, że szpital nie spełnia kryterium rozporządzenia i nie jest w stanie kontynuować tej umowy. SOR to elementy wchodzące w skład szpitali. Wicewojewoda doskonale wiedziała gdzie jest problem i w czym jest problem. To politycy ustalają warunki, których nie są w stanie realizować lekarze. To stanowienie prawa bez konsultacji społecznych i prowadzi do zagrożenia - mówił dziś przed sądem Roman Kolek.

Roman Kolek wniósł dziś o zakaz rozpowszechniania swojego wizerunku i nieprawdziwych informacji, sprostowania i przeprosin na łamach mediów, a także wpłaty na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwoty 2 tysięcy złotych.reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".