• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1956
  • Dodano: 2019-07-10 / 14:00
  • Komentarzy: 1

Jak wygląda laboratorium kryminalistyczne? Takie tajemnice zdradzali dziś policjanci z KWP w Opolu

 
 
Jak wygląda laboratorium kryminalistyczne? Takie tajemnice zdradzali dziś policjanci z KWP w Opolu

(Fot. Dżacheć)

W dniu Otwartych Drzwi Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu odwiedzający mogą zobaczyć to, co na co dzień nie jest dostępne dla każdego. Policyjna strzelnica i nowoczesne laboratorium wzbudzają najwięcej emocji i zaciekawienia.


W tym roku dostępna będzie także nowo otwarta Izba Pamięci, a w niej archiwalne dokumenty, zdjęcia, repliki.
Drzwi komendy zostały otwarte dla mieszkańców naszego regionu od godziny 9:00, a przyjść na zwiedzanie można do godziny 14:00. Chętni będą mogli zobaczyć, jak na co dzień pracują opolscy policjanci, w tym komendant wojewódzki policji. Oprócz tych atrakcji przygotowano zwiedzanie strzelnicy i laboratorium kryminalistycznego, gdzie można oglądać między innymi pracownię daktyloskopii i traseologii.

- Wycieczka rozpoczyna się od biura przepustek. Do głównych atrakcji należy gabinet komendanta wojewódzkiego, gdzie podejmowane są najważniejsze decyzje. W sali konferencyjnej możemy obejrzeć zdjęcia policjantów z lat międzywojennych. Największą popularnością wśród dzieci cieszy się laboratorium. Tam dzieci dostają certyfikaty, wychodzą z wielkimi uśmiechami. Oprócz dzieci odwiedzają nas też osoby starsze, to doskonały moment, by zapoznać się z praca policjantów kiedy chcemy wstąpić do policji - mówi st. asp. Karol Brandys, rzecznik KWP w Opolu.

Według danych, już godzinę po otwarciu drzwi komendy, obiekt zwiedziło ponad 100 osób. - Rok rocznie odwiedza nas po kilkaset osób - dodaje Karol Brandys.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-07-10 18:30:02 [188.146.64.*] id:1578207  
neon: Napisał postów [2106], status [Szycha] Reputacja
Bardzo uprzejmi byli przewodnicy oprowadzający zwiedzających.Dziękujemy.

Nick:
Treść: