• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2059
  • Dodano: 2019-06-17 / 12:07
  • Komentarzy: 0

Ponad 300 przedszkolaków przebiegło przez Park Nadodrzański

 
 
Ponad 300 przedszkolaków przebiegło przez Park Nadodrzański
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Ponad 300 dzieci w wieku od 3 do 7 lat rywalizowało na między przedszkolnej imprezie sportowej "Bajkarun". Wydarzenie dedykowane było dzieciom z opolskich przedszkoli.


W Parku Nadodrzańskim przygotowano biegową trasę liczącą około 300 metrów, wzdłuż której w odstępach kilku minut startowały grupy dzieci. Oprócz zawodów sportowych zapewniono najmłodszym szereg zabaw i atrakcji, m.in. tańce, ćwiczenia z instruktorem judo czy miejsce do gry w piłkę.

Na mecie biegu dla zwycięzców czekały medale, puchary i drobne upominki, które wręczał zwycięzcom opolski sztangista Bartłomiej Bonk. Bieg dla dzieci odbył się już po raz 4. Pierwsze dwie edycje organizowano w przedszkolnym podwórku, od zeszłego roku do wydarzenia zapraszane są również inne przedszkola z Opola. Organizatorzy podkreślają, że nie wydarzenie to nie tylko zabawa ale również nauka...przegrywania.

- Do udziału w imprezie zgłosiło się 9 przedszkoli. Drugi raz z rzędu patronatem wydarzenie objął prezydent miasta Opola. Dzieci poprzez tę imprezę uczą się zdrowej rywalizacji, uczą się, że można przegrywać i wygrywać. W dobie współczesnego wychowania dzieci nie przegrywają i porażka jest dla nich bardzo trudna. Z zasad nie ma nagród dla pozostałych dzieci, są dyplomy - mówi Marzena Kobzan, dyrektor przedszkola "Bajka".

W wydarzenie włączyło się wielu rodziców, pomocników, oraz osoby na co dzień zaangażowane we współpracę z przedszkolem.

- Odwiedzą nas też profesjonalni bokserzy z klubu bokserskiego z Opola. To, że ta impreza się udała zawdzięczamy pracy naszych przedszkolanek. To ich pomysły i zaangażowanie sprawiły, że ta impreza się odbywa i ma szansę stać się wydarzeniem cyklicznym - dodaje pani dyrektor.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".