• 0
0
  • Autor: Spiegel
  • Wyświetleń: 2798
  • Dodano: 2018-11-11 / 08:00
  • Komentarzy: 0

III Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Dyrektora MOSIR

 
 
III Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Dyrektora MOSIR

(Fot. Dżacheć)

 <i>( Zakład Komunalny wygrał III Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Dyrektora MOSIR)</i>

( Zakład Komunalny wygrał III Turniej Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Dyrektora MOSIR)

Na boisku Orlika przy ul. Czaplaka już po raz trzeci został rozegrany turniej piłkarski o puchar dyrektora MOSiR. Tym razem rozgrywki turniejowe powiązano z obchodami Święta Niepodległości Polski.

Udział w turnieju zgłosiło 8 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej grupie grały: Miasto Opole, Dziennikarze, Energetyka Cieplna Opolszczyzny SA, KS Unia Opole ( kobiety). W grupie drugiej: Zakład Komunalny , Reprezentacja Opolskiej Ligi Orlika "OLO", Opolskie Centrum Ratownictwa Medycznego, 10 Opolska Brygada Logistyczna. Ciekawostką, ale i atrakcją, były występy w turnieju kobiecej drużyny w piłce nożnej Unii Opole.

Trzeba przyznać że emancypacja w społeczeństwie postępuje dynamicznie. Sto lat temu nikomu nie przyszłoby do głowy, że kobiety będą kopać piłkę wspólnie z mężczyznami, a co najważniejsze, nie będą im ustępowały poziomem gry. Ostatecznie zawodniczki Unii zajęły ostatnie ósme miejsce. Kapitan kobiecego zespołu Karolina Kupka, pytania o wrażenia powiedziała: - dopiero drugi raz gramy z mężczyznami i jest to dla nas nowe doznanie. Panowie grali ostro, ale nie było chamstwa. Wynik dla nas nie jest zaskoczeniem, bo w starciu z mężczyznami byliśmy chyba z góry skazane na porażkę. Nie ponieśliśmy jednak sromotnej klęski i pokazałyśmy, że potrafimy grać w piłkę nożną. W przyszłości, jeżeli otrzymamy zaproszenie, z całą pewnością ponownie zmierzymy się na boisku z panami. Turniej przebiegał w przyjaznej atmosferze z poszanowaniem przepisów.

Sędzia, który prowadził spotkania zbytnio się nie napracował. Podczas gier grupowych trudno było wytypować faworyta. Drużyny reprezentowały podobny poziom. Na boisku nikt nie odsuwał nogi i grano z wielkim zaangażowaniem i ambicją. W efekcie do dwóch meczów półfinałowych awansowały drużyny Dziennikarzy, którzy zmierzyli się z 10 Log, Bryg. Ubiegłorocznym zwycięzcą turnieju, oraz zespół ECO, którego przeciwnikiem byli zawodnicy reprezentujący Zakład Komunalny.

Po zaciętych meczach półfinałowych do finału awansowały drużyny Dziennikarzy i Zakładu Komunalnego. Obserwując finał turnieju odniosłem wrażenie, że drużyna Dziennikarzy opadła z sił. W grach eliminacyjnych dziennikarze grali z werwą i pomyślunkiem. Wydawało się, że to właśnie dziennikarze wygrają turniej.Tymczasem w finale odpuścili. Zawodnicy Zakładu Komunalnego natarli z furią i po 14 regulaminowych minutach mecz finałowy zakończył się zwycięstwem drużyny Zakładu Komunalnego 3:1. Trzeba podkreślić, że zwycięstwem w pełni zasłużonym. Drużyny zostały nagrodzone pucharami i okolicznościowymi dyplomami. Kolejny turniej odbędzie się za rok.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".