• Wyświetleń: 1526
  • Dodano: 2020-06-15 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

  Zasady mieszkania w domu studenckim

  Zasady mieszkania w domu studenckim
  Jakie uczucia towarzyszą młodym ludziom przed pójściem na studia? Po pierwsze, presja wywołana strachem przed nieznanym, po drugie potrzeba zmierzenia się z nowymi wyzwaniami. Część żaków zamieszka w akademikach uniwersyteckich, co niewątpliwie będzie ciekawą przygodą. Jakich zasad muszą przestrzegać, żyjąc w tak specyficznej przestrzeni?


  Zacznijmy od przepisów


  W akademikach obowiązują z góry ustalone przepisy, a mieszkający tam studenci często wydają się ignorować niektóre z nich. Nie mają one na celu utrudniać funkcjonowania obiektu, tylko je uporządkować oraz zapewnić bezpieczeństwo wszystkim mieszkającym tam osobom. Przed przeprowadzką, należy zapoznać się z obowiązującymi zasadami, które określają m.in. godziny nocne i sytuacje, w których można sobie pozwolić na spędzenie nocy z przyjaciółmi.


  Miejmy na uwadze inne osoby w akademiku


  Pamiętajmy o tym, że przestrzeń w akademiku, nie jest zajmowana wyłącznie przez nas samych. Innymi słowy, tamtejsza rzeczywistość nie orbituje ciągle wokół naszej osoby. Dlatego nie możemy bezkarnie odtwarzać głośnej muzyki w nocy i doprowadzać do sytuacji, w której sprowadzeni goście nadmiernie hałasują. Bezwzględnie stosujmy się do zasad, nawet jeśli nie są one tak liberalne, jakbyśmy sobie tego życzyli. Utrzymanie względnego spokoju i kultury jednak nie wystarczy, ponieważ pozostaje jeszcze kwestia utrzymania porządku, zarówno tego w naszym pokoju, jak i przestrzeni wspólnej, czytaj kuchni czy łazience.


  Nowa normalność


  Presja może skutecznie zatrzymać zapędy każdego. Działanie w takim stanie umysłu, może zniwelować szanse na zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia, jakie daje studencka rzeczywistość. Nowe miejsce powinno stać się siłą napędową działania, a współlokatorzy o podobnych warunkach życia (w wielu przypadkach analogicznych), często mogą pomóc nam w wielu sprawach.


  A co z nauką?


  Mimo wszystko celem studiów jest nauka. Czasami zdarza się o tym zapomnieć, ale nie należy tego postrzegać jako koniecznej nieprzyjemności. Jest to bowiem okazja do pomyślnego ukończenia kierunku i znalezienia satysfakcjonującej pracy. Ponadto, o ile mamy wystarczającą determinację, możemy zdobyć stypendium, co znacznie obniża koszty utrzymania.


  Podsumowanie


  Przestrzeganie powyższych zasad pozwoli nam na optymalne studiowanie. Co jednak, jeśli tradycyjny akademik nie zadowala nas pod względem standardu i udogodnień? Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest wprowadzanie się do prywatnych domów studenckich, oferujących jakość użytkowania porównywalną ze stancjami.
  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".