• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2915
  • Dodano: 2018-05-29 / 08:12
  • Komentarzy: 1

  Uczelnie z Opola łączą siły w sporcie. Klub Uni Opole wraca do 1 ligi

  Uczelnie z Opola łączą siły w sporcie. Klub Uni Opole wraca do 1 ligi

  (Fot. Dżacheć)

  To dobra wiadomość dla fanów kobiecej siatkówki. Siatkarki Uniwersytetu Opolskiego jako aktualne Mistrzynie Akademickich Mistrzostw Polski powracają do 1 ligi.


  Pierwszoligowa Radomka Radom przejęła miejsce na najwyższym szczeblu rozgrywek, zaraz po wycofaniu Małopolskiego Klubu Sportowego MUSZYNA. Radomka po awansie do Ligii Siatkówki Kobiet zwolniła miejsce w lidze, dlatego UNI skorzystało z możliwości wykupienia miejsca w lidze i powróci do rozgrywek. To jednak nie wszystkie zmiany w temacie żeńskiej reprezentacji akademickiej Opola.

  - Spora grupa osób chce razem połączyć siły, by zrobić coś wyjątkowego. To jak zjednoczenie w siatkówce. Widzieliśmy jak wiele pozytywnych emocji i ważnych chwil dało mieszkańcom to, co działo się ostatnio w okrąglaku, szczególnie zeszłotygodniowy mecz siatkówki. Chcemy podtrzymać te emocje i robić wiele by Opole było dobrym miejscem dla sportu i drużyn klubowych. Chcemy postawić na siatkówkę kobiet i chcemy, by działo się wiele, dlatego wspólnie będziemy realizować projekt, który stworzy świetną żeńską siatkówkę w Opolu - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

  Klub UNI Opole w sezon 2018/19 wchodzi z nowym składem personalnym, nowymi pomysłami i nowym trenerem.

  - To spełnienie moich marzeń jako rektora i kibica polskiej siatkówki. Projekt siatkówki akademickiej, bo miasto akademickie zasługuje na wspólny projekt sportowy. Będzie to drużyna AZS Opole objęta opieką ze stron 4 uczelni w Opolu - mówił prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego.

  Nowy zespół ma skupić wszystkie opolskie uczelnie. Partnerami klubu obok Uniwersytetu Opolskiego są: Politechnika Opolska, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji oraz Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa.

  - Tworzymy teraz bardzo mocny zespół, bo nie tylko liczy się zespół na boisku, ale także zespół, którego na co dzień nie widać, ten poza boiskiem. Do tej sprawy podchodzimy z wielkim entuzjazmem, tworzymy bowiem coś wielkiego - zaznacza wiceprezes klubu Anna Monkiewicz - Jakóbczak.

  - Jesteśmy miastem małym, ale postrzeganym jako środowisko zintegrowane. Pokazanie, ze możemy się integrować w różnych wymiarach to jest krok we właściwym kierunku. Krok, który pomoże też naszemu miastu i społeczności. Siatkarki są nie tylko ładne, ale też doskonale przygotowane. Pokazały niejednokrotnie, że potrafią wygrywać - dodaje Krzysztof Malik , prorektor Politechniki Opolskiej.

  - Dzieje się na naszych oczach historia - mówi Tadeusz Pokusa, prorektor WSZiA Opole - To, że powstał projekt profesjonalnie promujący nasze miasto wokół sportu jest przedsięwzięciem godnym pokreślenia - słyszymy.

  W sezonie 2018/2019 seniorską drużynę zbuduje i poprowadzi doświadczony trener Nicola Vettori. Trwa pozyskiwanie zawodniczek do zintegrowanego klubu, który przyjmie teraz nazwę AZS Uni Opole.


  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-05-29 12:12:15 [89.144.221.*] id:1556907  
  arta26: Napisał postów [1467], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Dlaczego nie ma informacji ile kosztował wykup?

  Nick:
  Treść: