• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 5165
  • Dodano: 2018-05-22 / 07:00
  • Komentarzy: 0

  Ponad 70 wystawców, autorzy, koncerty. Zbliża się 3. Festiwal Książki w Opolu

  Ponad 70 wystawców, autorzy, koncerty. Zbliża się 3. Festiwal Książki w Opolu
  Ponad czterdziestu pisarzy, siedemdziesiąt wystawców, a oprócz tego liczne atrakcje i muzyczny akcent czeka Opolan na trzeciej już edycji Festiwalu Książki w Opolu.


  Festiwal Książki Opole to już trzecie z rzędu wydarzenie na kulturalnej mapie Opola. Tegoroczna edycja zaplanowana jest w dniach od 15 do 17 czerwca w parku przy Placu Wolności. Miłośników książek czeka wiele spotkań autorskich, oraz indywidualnych rozmów z autorami takimi jak Remigiusz Mróz, Joanna Bator, Jerzy Stuhr, Marcin Meller, Dorota Masłowska, Jacek Hugo-Bader, Marcin Świetlicki i wiele innych.

  Z roku na rok zainteresowanie targami książki jest co raz większe, co skutkuje największym jak dotąd udziałem wydawnictw w wydarzeniu. Pojawią się największe z nich jak: Świat Książki, Sonia Draga, Publicat, Rebis czy Znak. Nie zabraknie również naszych opolskich wydawnictw jak Wydawnictwo Nowik, Uniwersytet Opolski i Nieformalny Klub Literacki. Wszystkie wydawnictwa będzie można odwiedzić w parku przy Placu Wolności, oraz na chodniku przy pl. Mozarta.

  Na Festiwalu Książki nie zabraknie muzyki. Jak podkreślają organizatorzy, jest to jedyne wydarzenie czytelnicze, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę. W piątek na błoniach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej odbędzie się koncert zespołu MIKROMUSIC (naprzeciwko drukarni Opolgraf), przed koncertem będzie można spotkać się z Krzysztofem Vargą, który jest autorem tekstów piosenek takich zespołów jak Dr Misio lub Pablopavo.

  Po raz trzeci również Opolanie będą mogli przystąpić do Wielkiego Dyktanda, które odbędzie się 16 czerwca w Filharmonii Opolskiej. W tym roku zostanie przygotowane także z myślą o najmłodszych pod nazwą Małe Opolskie Dyktando. Chęć udziału można zgłosić poprzez formularz dostępny na stronie.

  W ramach 100-lecia odzyskania Niepodległości będzie miał miejsce niezwykły Pokaz Mody 1918, na którym Opolanie dowiedzą się, co czytaliśmy 100 lat temu oraz jak wyglądali ludzie tego okresu.

  Oprócz atrakcji literackich na festiwalowiczów czekają foodtrucki, pokój zagadek, warsztaty literackie i artystyczne, oraz turniej Harrego Pottera.

  Szczegółowy program już niedługo będzie dostępny na stronie.
  Patronat 24opole
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".