• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 11426
  • Dodano: 2022-08-17 / 07:44
  • Komentarzy: 2

  Beczka po chemikaliach wyłowiona z Odry

  Straż Rybacka, w ramach rutynowych działań prowadzonych od kilku dni na Odrze, znalazła beczkę z niezidentyfikowaną zawartością w rzece na wysokości ulicy Kolejowej w Krapkowicach.


  Do zdarzenia doszło we wtorek 16 sierpnia. Na miejsce zostały zadysponowane przez Wojewodę Opolskiego Sławomira Kłosowskiego właściwe służby. Strażacy z grupy chemicznej z Kędzierzyna-Koźla i z PSP z Krapkowice przebadali substancję znajdującą się w beczce i ustalili, że zawiera zanieczyszczoną wodę z rdzą wraz z pozostałością po rozpuszczalniku lub farbie olejnej.

  - Wcześniej na miejscu, na wniosek Wojewody i z jego udziałem, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Omówiliśmy sytuację i możliwe scenariusze działania. Na miejscu obecni byli przedstawiciele Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP, szefowie powiatowych służb i inspekcji - straży pożarnej, policji, sanepidu, inspektoratu weterynarii, a także Wód Polskich i gminy Krapkowice. WIOŚ pobrało próbki wody, a Powiatowy Inspektor Weterynarii pobrał ryby z okolicy do szczegółowych badań. Wyniki badań będą znane jutro (środa) - informuje Starosta Krapkowicki Maciej Sonik.

  - Od wielu dni wraz z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii i Społeczną Strażą Rybacką szczegółowo monitorujemy odcinek Odry na terenie naszego powiatu w celu oceny sytuacji i kondycji fauny i flory. Nie ma powodu do niepokoju, a wszystkie służby sprawdzają każdy sygnał, który może być związany z zatruciem rzeki - dodaje.

  Zdjęcie (1/6)

  (Fot. Starosta Krapkowicki Maciej Sonik)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-17 14:14:02 [89.67.3.*] id:1645764  
  DonPedro69: Napisał postów [9554], status [VIP] Reputacja
  Bezczelność ludzka nie zna granic. Że w takiego grom z jasnego nieba na brzegu solidnie nie trzasnął, tak żeby mu łapska do beczki przyspawało i razem z nią na dno pociągnęło.

  Nick:
  Treść:
  2022-08-17 13:57:33 [46.134.68.*] id:1645760  
  skromnycwaniak: Napisał postów [100], status [ Prawie Troll ]
  Ja nagram film z lewym odpływem ścieków do rzeki z oczyszczalni i sami oceńcie czy tak powinno to wyglądac to to czym się zajmują te patałachy to śmiechu warte

  Nick:
  Treść: