• Autor: Greg
    • Wyświetleń: 5679
    • Dodano: 2013-03-15 / 15:45
    • Komentarzy: 32

    Zamiast do pośredniaka, bezrobotni z Nysy idą na studia

    Zamiast do pośredniaka, bezrobotni z Nysy idą na studia

    Władze uczelni, powiatu oraz urzędu pracy podpisały dziś porozumienie w sprawie wdrożenia innowacyjnego projektu. (Fot. PWSZ Nysa)

    Innowacyjny na skalę kraju projekt rozpocznie się w tym roku w Nysie. Na początek 50 bezrobotnych rozpocznie studia, podczas których będą mogli również pracować w jednostkach opieki społecznej. Dzięki temu zdobędą wykształcenie, zarobią na czesne i zbiorą doświadczenie, niezbędne na trudnym rynku pracy.

    Nysa od lat osiąga najwyższe wskaźniki bezrobocia - bez pracy w powiecie nyskim jest ponad 11 tysięcy osób. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie oraz starosta powiatu nyskiego postanowili spróbować działań niekonwencjonalnych.

    Zobacz takze Chwila nieuwagi czy zasłabnięcie? Auto zakończyło jazdę na ogrodzeniu

    Projekt „Praca za naukę” zakłada wsparcie osób bezrobotnych poprzez umożliwienie im podniesienia kwalifikacji i zdobycia wykształcenia wyższego.

    Program adresowany jest do osób bezrobotnych, posiadających wykształcenie średnie ze zdaną maturą. Łącznie weźmie w nim udział około 50 uczestników, którzy zdecydują się na rozpoczęcie trzyletnich studiów zaocznych na nyskiej uczelni. Osoby zakwalifikowane do programu „Praca za naukę” będą studiować na kierunku zdrowie publiczne – specjalność: aktywizacja osób starszych.

    - Dodatkowo, w trakcie każdego z trzech lat studiów każdemu studentowi będzie przysługiwało prawo do 6-miesięcznej pracy w jednostkach opieki społecznej - tłumaczy Bartosz Bukała, rzecznik prasowy nyskiej PWSZ.

    Zobacz takze Śmiertelne potrącenie na torach w Przyworach. Występują utrudnienia w ruchu pociągów

    Zatrudnienie będzie finansowane w ramach robót publicznych. W trakcie pełnego cyklu nauki osoba bezrobotna przepracuje co najmniej 18 miesięcy. Jednak warunkiem skierowania do pracy jest sumienne wywiązywanie się z obowiązków studenta.

    - Każdy z uczestników projektu, pracujący w wybranej jednostce opieki społecznej otrzyma w ciągu trzech lat studiów wynagrodzenie w kwocie około 30 tysięcy złotych - mówi Kordian Kolbiarz, szef Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie. Około 10 tysięcy złotych będzie przeznaczone na pokrycie kosztów czesnego, resztę będą mogli wydać na własne potrzeby.

    Studia rozpoczną się od października tego roku. Porozumienie w sprawie realizacji projektu "Praca za naukę" podpisała dziś prof. Zofia Wilimowska - rektor nyskiej PWSZ oraz starosta nyski Adam Fujarczuk.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2013-03-16 11:55:48 [89.79.89.*] id:1016132  
    JotPe: Napisał postów [5166], status [VIP] Reputacja
    i po co? dla ludzi po prawie z dwoma językami obcymi nie ma pracy, a dla tych będzie? śmiech i pogrążanie kraju w długi!

    Nick:
    Treść:
    2013-03-16 11:06:31 [93.181.154.*] id:1016121  
    non: Napisał postów [451], status [starszy pismak] Reputacja
    Na studiach 80% osób nie ma pojęcia po co tam jest... a potem marudzenie, że nie ma pracy. W czasie studiów chwytałem się każdej pracy, głównie fizycznej... trzeba od czegoś zacząć, a teraz mam stałą pracę powyżej średniej krajowej i mam się dobrze..

    Nick:
    Treść:
    2013-03-16 01:04:21 [80.48.34.*] id:1015999  
    Niemo86: Napisał postów [761], status [rozpisany/na] Reputacja
    Ja tam nie uważam by Nysiaki byli biedni .. Gdzie nie pojedziesz za granice , spotkasz masę tych "pseudo biednych"

    Nick:
    Treść:
    2013-03-16 00:30:46 [164.126.47.*] id:1015959  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    w nysie beda wykształceni bezrobotni hehe.murarki by sie pouczyli to maze by prace znalezli hehe

    Nick:
    Treść:
    2013-03-15 22:46:12 [89.72.246.*] id:1015864  
    miminka: Napisał postów [1034], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    cuuda w tej Nysie, cuda

    Nick:
    Treść:
    2013-03-15 20:02:59 [93.181.160.*] id:1015810  
    Rolnikos: Napisała postów [9312], status [VIP] Reputacja
    Do szczęśliwego życia, potrzebne jest...................... ??

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [7]
    2013-03-15 20:04:46 [91.18.18.*] id:1015811  
    BLADE: Napisał postów [6863], status [VIP] Reputacja
    nick na 24op.... wiec niewiedzę problemu... no chyba że o brak moderacji tobie chodzi, za mało skamlesz...
    2013-03-15 22:08:34 [93.181.149.*] id:1015847  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    nie potrzebne, a potrzebna; DZIOLCHY CI BRAK ROLAND ;)
    2013-03-15 22:10:53 [178.182.152.*] id:1015849  
    ciacia: Napisał postów [9111], status [VIP] Reputacja
    .... dupczenie..... rolik
    2013-03-15 22:13:06 [93.181.149.*] id:1015852  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    fuj ciacia, Ty zawsze z grubej rury ;)
    2013-03-15 22:13:56 [93.181.149.*] id:1015853  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    zadajesz sie z boryną i przesiąkłeś jej plugawym słownictwem....
    [1]
    2013-03-15 22:37:45 [84.194.98.*] id:1015860  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Dawac buchaja dla sister! moze to ja zadowoli ;)ona lubi z grubej rury!ech..... ;))
    2013-03-15 22:40:10 [84.194.98.*] id:1015861  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Ojojojojoj :D:D:D BUMMMMMMMMMMMMMMM!!!!!!:D
    2013-03-15 16:34:32 [194.29.180.*] id:1015698  
    znaczekop: Napisała postów [3904], status [VIP] Reputacja
    idź na studia, zostań wykształconym bezrobotnym :/

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-03-15 16:53:12 [188.146.156.*] id:1015703  
    tomuniu: Napisał postów [2887], status [Szycha] Reputacja
    Wszyscy i tak potem wylądują w kauflandzie na kasie ale z wyższym a to robi różnicę.
    2013-03-15 19:32:35 [84.190.186.*] id:1015788  
    mike: Napisał postów [1360], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    no z wyzszym do kasy to "lepszy". On sie nie myli,a tam ludzie chetnie sznurkiem..
    2013-03-15 22:00:19 [78.34.16.*] id:1015842  
    paulus6: Napisał postów [6307], status [VIP] Reputacja
    narzekacie znowu,przecież lepiej jest jak idą na studia jakby mieli isc na piwo
    2013-03-15 22:06:45 [93.181.149.*] id:1015846  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    tiaaaaaa, pewnie studenty piwa nie piją hehehe
    2013-03-15 22:17:57 [93.181.149.*] id:1015858  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    a Marzenka na poczcie znaczki liże i nie narzeka ;)
    2013-03-15 17:54:58 [84.156.209.*] id:1015733  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Na jaki uj im studia, jak i tak roboty nie będzie, masakra.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [5]
    2013-03-15 18:51:28 [84.194.98.*] id:1015766  
    Boerin: Napisał postów [18662], status [VIP] Reputacja
    Wieczni studenci bez pracy ;)) beda kafelki wykladac na uniwerku ;P
    2013-03-15 22:10:39 [93.181.149.*] id:1015848  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    roboty trza szukać a nie na forum cały czas a potem narzekać, że bida :DDDDDDDDDDDDD
    2013-03-15 22:12:44 [84.156.209.*] id:1015851  
    tiku: Napisała postów [37308], status [VIP] Reputacja
    Do siebie pijesz? , bo my nie narzekamy:D
    2013-03-15 22:14:43 [77.223.238.*] id:1015855  
    ObywatelOPOLE: Napisał postów [856], status [pismak] Reputacja
    ...Biedaczka -myśli że kiedyś jej zapłacą za te bzdetne posty :D chłe chłe chłe
    2013-03-15 22:16:44 [93.181.149.*] id:1015856  
    siostra_brygida: Napisała postów [48303], status [VIP] Reputacja
    niech myśli dalej...myślenie to przyszłośc hehehe tylko kasy z tego żadnej
    2013-03-15 18:07:50 [83.5.205.*] id:1015742  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    lepiej niech nad przyrostem popracują, bo w pupach będą musieli za kilkanaście lat pradziadków aktywizować, jak znowu podnoszą wiek emerytalny...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2013-03-15 18:52:23 [83.30.215.*] id:1015767  
    [moderacja]: Napisał postów [1126], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    [moderacja]
    [-5]
    2013-03-15 18:48:09 [83.30.215.*] id:1015765  
    [moderacja]: Napisał postów [1126], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    [moderacja]
    [-8]

    Nick:
    Treść:
    2013-03-15 17:16:40 [83.7.110.*] id:1015711  
    Gaz: Napisał postów [6326], status [VIP] Reputacja
    To jest chore !!!!!

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2013-03-15 17:20:01 [93.129.214.*] id:1015715  
    anstel: Napisał postów [3800], status [VIP] Reputacja
    Bardzo chore.
    2013-03-15 18:09:04 [83.5.205.*] id:1015744  
    freeman: Napisał postów [1032], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    nawet fizjologom się o tym nie śniło...
    2013-03-15 17:56:42 [89.74.42.*] id:1015735  
    DonPedro69: Napisał postów [11143], status [VIP] Reputacja
    Jest małe ale, o którym nie wiem, czy zainteresowani wiedzą. Otóż, z dużą dozą prawdopodobieństwa, za studia trzeba będzie zapłacić z własnej kieszeni, jeśli w ich trakcie znajdzie się pracę. Niestety.

    Nick:
    Treść: