Znajdź wiadomość

PKP Polskie Linie Kolejowe zapowiada, że w ramach Krajowego Programu Kolejowego na Opolszczyźnie poprawi się komfort obsługi na stacjach i przystankach, skróci się także czas przejazdu.

Autor: Majlan Kliknięć: 1720 Komentarzy: 8

Od wigilii do drugiego dnia świąt doszło do 4 wypadków drogowych. Policjanci zatrzymali 18 nietrzeźwych kierowców. Nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu są nadal głównymi przyczynami zdarzeń drogowych.

Autor: Greg Kliknięć: 4006 Komentarzy: 67

Jeden z pasażerów podróżował na pace ładunkowej, nikt nie miał zapiętych pasów, a wszyscy pasażerowie byli po spożyciu alkoholu. W wyniku tragicznego wypadku w miniony piątek w Brzegu zginął pasażer busa.

Autor: Greg Kliknięć: 10048 Komentarzy: 19

Mitsubishi podczas wyprzedzania innego pojazdu czołowo zderzyło się z ciężarówką. Kierowca samochodu osobowego oraz jego pasażerowie uciekli z miejsca wypadku pieszo porzucając rozbity pojazd.

Autor: Greg Kliknięć: 20112 Komentarzy: 70

Podczas jazdy w autokarze pojawił się dym. Pasażerowie opuścili bezpiecznie pojazd i do akcji wkroczyli strażacy.

Autor: Greg Kliknięć: 5156 Komentarzy: 21

Członkowie opolskiego koła .Nowoczesnej zaapelowali dziś do prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewskiego, by ten nie dopuścił do odczytywania apelu smoleńskiego podczas zbliżających się obchodów Narodowego Święta Niepodległości, które przypada na 11 listopada.

Autor: Majlan Kliknięć: 1254 Komentarzy: 28

Volkswagen zderzył się z peugeot, który po zderzeniu przewrócił się na bok. Dwie osoby zostały lekko ranne.

Autor: Greg Kliknięć: 8228 Komentarzy: 18

Dziś wieczorem na ulicy Warszawskiej w Żelaznej doszło do wypadku, w którym ucierpiały 3 osoby, w tym dziecko.

Autor: Majlan Kliknięć: 13682 Komentarzy: 11

Kilka wagonów wypadło z torów, niszcząc elementy torowiska. Ruch na szlaku kolejowym Opole - Gliwice będzie wstrzymany przez kilka najbliższych dni. Pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami.

Autor: Greg Kliknięć: 20830 Komentarzy: 57

4-osobowa rodzina przynajmniej od kilku dni mieszkała w volkswagenie golfie, zaparkowanym w Nysie. Samochód był domem dla dwóch dziewczynek w wieku 2 lat oraz 13 miesięcy. Młodsza trafiła do szpitala.

Autor: Greg Kliknięć: 36476 Komentarzy: 91

53-letni kierowca dostawczego forda przed 8 rano "wydmuchał" ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna w takim stanie wiózł pracowników na budowę.

Autor: Greg Kliknięć: 5645 Komentarzy: 34

Dziś odbyła się oficjalna prezentacja i pierwszy przejazd nowych pociągów klasy IMPULS. Nowo zakupione przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego pociągi doganiają standardem pociągi najlepszych europejskich klas. - W oczy rzuca się wygoda i nowoczesne, przyjazne pasażerom wnętrza - podkreślali Ci, którzy przyszli na opolski dworzec, aby zobaczyć nowe pociągi.

Autor: Mery Kliknięć: 7422 Komentarzy: 43

Od 4 sierpnia po torach w naszym regionie jeżdżą najnowocześniejsze w swojej klasie pociągi IMPULS. Do 19 sierpnia potrwają jazdy testowe, które już dziś wypadają pomyślnie. Pociagi jeżdżą na trasie Kędzierzyn-Koźle - Wrocław, a ich zakup został sfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1223 Komentarzy: 0

Punktualnie o godz. 8:00 z Kędzierzyna-Koźla w stronę Wrocławia wyruszył pociąg klasy Impuls. Był to pierwszy pasażerski kurs jednego z 5 najnowocześniejszych w Polsce składów zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 5509 Komentarzy: 43

W ramach europejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 opolski urząd miasta chce pozyskać 113 mln zł na zakup 56 nowych autobusów miejskich oraz kompleksową modernizację zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Pasażerowie zyskają również możliwość zakupu biletu w mobilnej kasie.

Autor: Majlan Kliknięć: 6599 Komentarzy: 2

Bezdomny mężczyzna z niewiadomych przyczyn znalazł się na torowisku. 47-latek zginął pod kołami jadącego pociągu.

Autor: Greg Kliknięć: 11596 Komentarzy: 63

Mieszkańcy Opola oraz miejscowości obsługiwanych przez MZK Opole mogą planować swoje podróże za pomocą serwisu jakdojade.pl - jednej z najbardziej popularnych wyszukiwarek połączeń komunikacyjnych w Polsce.

Autor: Greg Kliknięć: 4795 Komentarzy: 26

Prawie 3 tysiące tabletek zawierających związek chemiczny MDMA znaleźli w osobowym busie funkcjonariusze opolskiej Służby Celnej. Środki odurzające były ukryte w 5 słoikach z kremem orzechowym.

Autor: Greg Kliknięć: 6583 Komentarzy: 30

Długi weekend majowy wiąże się z dalszymi oraz bliższymi podróżami i – w konsekwencji – ze wzmożonym ruchem na drogach. W związku z tym opolska policja prowadzi akcję „Bezpieczny majowy weekend", mającą na celu zmniejszenie liczby nieszczęśliwych wypadków oraz zwiększenie bezpieczeństwa domostw podczas naszej nieobecności.

Autor: Mery Kliknięć: 4474 Komentarzy: 28

Kierowca i pasażerowie zdążyli bezpiecznie opuścić samochód. Nikomu nic się nie stało.

Autor: Greg Kliknięć: 5543 Komentarzy: 12

Duża zmiana w kasach MZK. Od dziś użytkownicy autobusów będą mogli płacić za bilety okresowe kartami płatniczymi. Pasażerowie komentują: "W końcu MZK Opole wkracza w XXI wiek, tylko szkoda, że tak późno".

Autor: Mery Kliknięć: 1878 Komentarzy: 40

Przez 3 miesiące pasażerowie musieli korzystać z autobusowej komunikacji zastępczej po tym, jak jeden z szynobusów wykoleił się pod Opolem. Zarządzono przegląd wszystkich tego typu pociągów, jeżdżących po trasach kolejowych Opolszczyzny.

Autor: Greg Kliknięć: 2853 Komentarzy: 11

Kilkanaście minut przed godz. 7 w Walidrogach doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ranne zostały 3 osoby.

Autor: Majlan Kliknięć: 12106 Komentarzy: 25

Po godz. 14:00 ewakuowano dworzec PKP w Brzegu w związku z podejrzeniem podłożenia niebezpiecznego ładunku na jego terenie. Przeszukano również inne stacje kolejowe na w powiecie brzeskim - m.in. w Grodkowie i Lewinie Brzeskim. Niczego niebezpiecznego nie znaleziono.

Autor: Majlan Kliknięć: 6138 Komentarzy: 99

Chmura tagów