Znajdź wiadomość

13 lutego ruszył nabór zadań w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Województwo na najciekawsze pomysły wyda 3 miliony złotych.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2868 Komentarzy: 9

Od dziś młodzi mieszkańcy województwa opolskiego będą stopniowo wprowadzani w tematykę samorządności. Dzięki realizowanym projektom mogą mieć wpływ na budżet, rozwój i życie publiczne mieszkańców.

Autor: jaceksz Kliknięć: 855 Komentarzy: 21

Już 6 lutego w Starostwie Powiatowym w Oleśnie oraz w kluczborskim Urzędzie Miasta odbędą się pierwsze spotkania informacyjne dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Kolejne zaplanowano między innymi 10 lutego w Urzędzie Miasta Paczkowa.

Autor: Majlan Kliknięć: 425 Komentarzy: 4

55 miejsc stażowych i 24 miejsca na szkolenia ma w ofercie Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki w ramach kolejnej edycji Opolskiego Programu Stażowego. Program skierowany jest do absolwentów szkół wyższych, zawodowych i ponadgimnazjalnych z całej Opolszczyzny.

Autor: Greg Kliknięć: 7075 Komentarzy: 3

Od 13 lutego mieszkańcy województwa opolskiego będą mogli zgłaszać zadania, które później mogą być wykonane z pieniędzy budżetu naszego województwa. Każdy może być autorem pomysłu.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 975 Komentarzy: 5

Piłka do siatkówki, zaproszenia na wyjątkowe wydarzenia, koszulka reprezentacji Polski w piłce nożnej, miniatura pociągu Impuls, obiad z wicemarszałkiem i wiele innych prezentów odebrali wolontariusze opolskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z pomocą ruszyli przedstawiciele Zarządu Województwa Opolskiego.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 3800 Komentarzy: 10

Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki zapowiedziało dziś, że w 2017 roku na dofinansowanie przedsiębiorców przeznaczy blisko 90 milionów złotych. - Mamy nadzieję, że podobnie, jak w latach poprzednich, firmy chętnie będą sięgały po te pieniądze - mówi marszałek Andrzej Buła.

Autor: Majlan Kliknięć: 1853 Komentarzy: 1

Zarząd Województwa Opolskiego wspólnie z parlamentarzystami wystosował dziś do premier Beaty Szydło list, związany z konfliktem społecznym, jaki narósł wokół poszerzenia granic administracyjnych Opola. We wspólnym liście autorzy apelują o uchylenie rozporządzenia Rady Ministrów i próbę rozwiązania problemu.

Autor: Greg Kliknięć: 9421 Komentarzy: 28

Beneficjenci uroczyście podpisali umowy o dofinansowanie projektów w ramach RPO WO 2014 – 2020. Największa kwota dofinansowania przypadła projektowi budowy kanalizacji sanitarnej.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 969 Komentarzy: 2

O rekordowym budżecie Opolszczyzny i obawach o to, że sytuacja na szczytach władzy negatywnie wpłynie na funkcjonowanie regionów rozmawialiśmy z marszałkiem województwa opolskiego Andrzejem Bułą.

Autor: jaceksz Kliknięć: 824 Komentarzy: 0

Marszałek Andrzej Buła, poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński i poseł PO Ryszard Wilczyński zabrali głos podczas wieczornej manifestacji Komitetu Obrony Demokracji w Opolu.

Autor: Greg Kliknięć: 7923 Komentarzy: 111

Kwotą blisko 518 milionów zł będzie operował samorząd województwa opolskiego przez kolejne 12 miesięcy. Budżet na 2017 rok zatwierdzono podczas dzisiejszej sesji sejmiku. Nie wszyscy radni głosowali jednak za poparciem uchwały budżetowej.

Autor: Majlan Kliknięć: 2981 Komentarzy: 4

W Studenckim Centrum Kultury nagrodzono dziś wybitnych sportowców Uniwersytetu Opolskiego. Największą popularnością cieszyły się sztuki walki.

Autor: Arleta_K Kliknięć: 2394 Komentarzy: 1

W Muzeum Śląska Opolskiego z okazji zbliżającej się 35. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego w Polsce uhonorowano dziś opolskich działaczy opozycyjnych z tamtych lat.

Autor: Majlan Kliknięć: 1305 Komentarzy: 20

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego podpisano dziś list intencyjny w sprawie wspólnego prowadzenia Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu-Łambinowicach przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i władze województwa opolskiego.

Autor: Majlan Kliknięć: 579 Komentarzy: 1

Marszałek województwa Andrzej Buła odniósł się dziś do oskarżeń kierowanych przez Jarosława Kaczyńskiego do przedsiębiorców i samorządowców „związanych z opozycją”, którzy - zdaniem prezesa Prawa i Sprawiedliwości mają odpowiadać za "bardzo dziwne blokady" wzrostu poziomu PKB. W podobnym tonie wypowiadała się także premier rządu Beata Szydło.

Autor: Majlan Kliknięć: 1253 Komentarzy: 6

W przyszłym roku marszałek województwa opolskiego chce przeznaczyć 3 miliony złotych na tzw. marszałkowski budżet obywatelski.

Autor: Majlan Kliknięć: 831 Komentarzy: 1

Marszałek województwa opolskiego zaprezentował dziś projekt budżetu na 2017 rok. - Wypełniając swój formalny obowiązek przedstawiam dziś projekt budżetu województwa na przyszły rok. Od poniedziałku rozpoczną się merytoryczne prace nad tym dokumentem w poszczególnych komisjach naszego sejmiku – informuje Andrzej Buła.

Autor: Majlan Kliknięć: 801 Komentarzy: 3

Zarząd województwa opolskiego zatwierdził listę projektów, w ramach których w regionie ma powstać kilkaset miejsc całodobowej i dziennej opieki oraz mieszkań wspieranych.

Autor: Majlan Kliknięć: 2252 Komentarzy: 5

Nadchodzą zmiany w Platformie Obywatelskiej, partia odświeża swój program i nawiązuje współpracę z Lechem Wałęsą, a politycy będą odwiedzali wszystkie powiaty w Polsce, aby spotkać się z wyborcami.

Autor: Maria Honka Kliknięć: 1236 Komentarzy: 0

Sejmik województwa opolskiego na dzisiejszej sesji przyjął dwie uchwały - apele skierowane do premier Beaty Szydło. Pierwsza dotyczy przywrócenia połączeń kolejowych na linii Kraków-Kudowa Zdrój, przebiegającej również przez Opolszczyznę, drugi dokument poświęcony jest obwodnicom kilku miast w regionie.

Autor: Majlan Kliknięć: 1342 Komentarzy: 13

W trakcie trwającego w Opolu Kongresu "Kobiety zmieniają Polską Wieś" Kołom Gospodyń Wiejskich w Chrzelicach, Karłowicach, Krośnicy, Lubrzy, Makowicach i Miechowej przyznano odznaczenia „Za zasługi dla Województwa Opolskiego”. Kongres zorganizowano w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym z okazji jubileuszu 150-lecia działalności Kół Gospodyń Wiejskich w Polsce.

Autor: Majlan Kliknięć: 1239 Komentarzy: 31

W Państwowej Szkole Muzycznej w Opolu odbyły się dziś obchody Regionalnego Święta Edukacji. Przy tej okazji nauczycielom, uczniom i studentom wręczono nagrody i stypendia marszałka województwa opolskiego za mijający rok.

Autor: Majlan Kliknięć: 4959 Komentarzy: 7

Biblioteka Obcojęzyczna WBP ma nową siedzibę przy ulicy Kośnego 34 w Opolu. Księgozbiór liczy 30 tysięcy książek w różnych językach. Dzisiaj odbyło się jej oficjalne otwarcie.

Autor: Greg Kliknięć: 1036 Komentarzy: 4

Chmura tagów