• 14
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3048
  • Dodano: 2019-06-12 / 08:11
  • Komentarzy: 1

Rodzicu! Nie nakrywaj wózka pieluchą i nie zostawiaj dzieci w aucie!

 
 
Rodzicu! Nie nakrywaj wózka pieluchą i nie zostawiaj dzieci w aucie!

(Fot. Dżacheć)

Przed nami co najmniej kilka upalnych dni, co oznacza, że będziemy chcieli uchronić się przed palącym słońcem. Nie trzeba wielkich badań, by pokazać, jak nie należy tego robić, szczególnie wtedy, kiedy jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami!


Na rynku pojawia się szeroka gama produktów, które mają ułatwić nam radzenie sobie z wysokimi temperaturami. Między gadżetami można znaleźć również...klipsy, które posłużą do mocowania pieluchy do wózka. Specjaliście podpowiadają - Nie róbmy tego!

W internecie aż grzmi od artykułów, które są poparte badaniami naukowców, ale również takich, które nakazują zachować "jakiś" umiar i konsekwentnie przykrywać wózek pieluchą ponieważ... Artykuł, który tego odradza nie jest poparty wieloletnimi badaniami. Mimo wszystko nie trzeba wieloletnich badań naukowych, by dojść do wniosku, że w zamkniętym pomieszczeniu (jakim może być wózek przykryty pieluchą bądź kocykiem) nie ma cyrkulacji powietrza, co skłania wnętrze wózka do nagrzewania się.

Wyniki badań wskazują na różnice temperatur o około 5-8 stopni C. O wiele więcej stopni może zrobić się w samochodzie pozostawionym w nasłonecznionym miejscu. - Nawet jeśli wydaje się nam, że załatwienie jakiejś sprawy zajmie niewiele czasu, podczas upałów nawet na chwilę nie pozostawiajmy dzieci czy zwierząt w zamkniętym samochodzie. Już w kilka minut temperatura wewnątrz pojazdu może wzrosnąć nawet do 70 stopni. Nie doprowadzajmy do takich niebezpiecznych sytuacji. Mandat karny w wysokości 500 złotych to najmniejsza konsekwencja. Przez brak rozwagi może dojść do narażenia ludzkiego życia - apelują policjanci.

Podpowiadamy, że najlepszą porą na spacery upalnym latem to ranek (do godziny 10) i popołudnie (po 17) - wtedy nie jest tak gorąco.reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-06-12 12:17:12 [212.106.161.*] id:1576926  
Palnik Dekarski: Napisał postów [147], status [wyjadacz] Reputacja
"...Wykładamy masę ciasteczkową na blachę, kładziemy ją na kokpicie, zamykamy samochód i czekamy. Ciasteczka będą gotowe kiedy dziecko przestanie krzyczeć. Smacznego!"

Nick:
Treść: