• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 3902
  • Dodano: 2023-05-19 / 23:50
  • Komentarzy: 1

  Woda w gminie Głogówek niezdatna do picia. Wydano alert RCB

  Zanieczyszczenia wodociągu w Głogówku na taką skalę nie spodziewał się nikt. Od godzin popołudniowych ściągane są cysterny do przewozu wody pitnej i użytkowej oraz przygotowujemy plan dystrybucji wody na terenie Głogówka i sołectw.


  Mieszkańcy gminy Głogówek w tarapatach. Mieszkańcy gminy zostali bez wody pitnej. W związku z zanieczyszczeniem bakteryjnym wodociągu w miejscowości Głogówek, Wojewoda Opolski zwołał zespół zarządzania kryzysowego. W badanych próbkach wody stwierdzono obecność bakterii coli i Escherichia coli.

  - Wody NIE WOLNO wykorzystywać do picia, przygotowania posiłków, mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i do kąpieli. Woda może być używana WYŁĄCZNIE do prac porządkowych i celów sanitarnych. Natychmiast rozpoczęliśmy chlorowanie wody, nasi pracownicy płuczą wodociąg. Jutro (sobota) woda zostanie ponownie przebadana. W międzyczasie zapewnimy dostawy wody mieszkańcom wszystkich wymienionych miejscowości. Szczegóły podamy w kolejnych komunikatach - informuje Zakład Komunalny w Głogówku.

  W tej chwili na terenie gminy są dostępne trzy cysterny z wodą pitną: w Głogówku na rynku i na ul. Skargi (PKS) oraz w Mochów.

  - Od kilku godzin wspólnie z Zakładem Komunalnym w Głogówku i innymi służbami robimy wszystko, żeby zapewnić dostawy wody dla 6 tys. ludzi, a także zwierząt. Zanieczyszczenia wodociągu w Głogówku na taką skalę nie spodziewał się nikt. W tej chwili jadą do nas cysterny z całego województwa, żebyśmy wszyscy mogli w miarę normalnie funkcjonować. Cały czas pracujemy nad tym, żeby woda w głogóweckim wodociągu jak najszybciej nadawała się do spożycia - mówi Piotr Bujak, burmistrz Głogówka.

  Zdjęcie (1/7)

  (Fot. Gmina Głogówek)

  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2023-05-20 08:23:31 [46.134.72.*] id:1660160  
  M1974P: Napisał postów [13969], status [VIP] Reputacja
  Wszystkim zwolennikom picia kranówy na zdrowie ;P

  Nick:
  Treść:
  ,
  reklama

  Powiązane materiały

  Polub nas!

  Chmura tagów

  Ogłoszenia